RU

Євро-2012 може стати ганьбою для України, - Freedom House

13.06.2012, 17:25
Євро-2012 може стати ганьбою для України, - Freedom House - Фото
Девід Креймер (фото - president.gov.ua)
Чемпіонат Європи з футболу 2012 року може стати ганьбою для української влади, яка не в змозі й не хоче вирішувати проблеми з правами людини в Україні. Про це в інтерв'ю Голосу Америки заявив президент міжнародної неурядової організації Freedom House Девід Креймер.

"Бути господарем Чемпіонату Європи з футболу - це повинно було бути моментом гордості для України. Замість цього люди задаються питанням, чому чемпіонат проводять в Україні, де є політичні в'язні, звучать повідомлення про расизм? У цій ситуації Євро-2012 має потенціал стати ганьбою для влади в Україні", - сказав він.

За словами Креймера, схоже на те, що сьогоднішнє керівництво країни не здатне, не хоче вирішувати існуючі проблеми, і не поважає основні свободи громадян: "Ми бачимо нездатність і небажання уряду України вирішувати проблеми з вибірковим переслідуванням (опозиції, - ред.). Ми піднімали це питання під час візиту в Україну на вищому рівні. Я сподівався, що вихід із ситуації буде знайдений. Але Генеральна прокуратура України відкриває нові справи проти Тимошенко, останні - за звинуваченням у причетності до вбивства Щербаня. Я не кажу, що Тимошенко повинна мати імунітет, але шлях, яким вони проводять розслідування, - я б сказав, переслідування її, Луценка та інших, - не викликає жодної довіри. Якщо немає підстав, вони не повинні тримати цих людей у ​​в'язниці. І все-таки сподіваюся, що вони знайдуть спосіб звільнити їх рано чи пізно ".

Креймер вважає, що, незважаючи на спроби уряду придушити активність громадянського суспільства, воно набирає силу: "Після останнього візиту в Україну я відчув, що активність суспільства зростає. Громадянське суспільство в 2011-му було в депресії, розчароване, і я не бачив альтернативи, але тепер, здається, вони перетворюють це розчарування в мобілізацію. Громадянське суспільство вийшло з пасивної стадії, і це дуже позитивний розвиток".

Це розвиток, на переконання президента Freedom House, надзвичайно важливий на тлі активізації громадського руху в Росії. "Те, що відбувається в Україні, надзвичайно важливо для Росії, і навпаки. В обох країнах діють режими, які не поважають основні свободи, які переслідують опозицію, які саджають за грати лідерів опозиції. В цьому сенсі ми бачимо багато спільного, але я сподіваюся  що Україна не впаде до рівня Росії. В нашому аналізі Україна визнається "частково вільною", але ситуація погіршується. Росію ми визнаємо "невільною" країною. Але я не хочу, щоб Україна впала до рівня Росії, а хотів би, щоб Росія піднялася до рівня України, і обидві країни почали рухатися в позитивному напрямку ", - підсумував Креймер.

Нагадаємо, раніше міжнародна організація Freedom House в доповіді "Нації в перехідному періоді - 2012" назвала Україну та Угорщину країнами, де спостерігалося найбільше згортання демократичних процесів.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини