RU

ВР закликала США дати Україні статус основного союзника поза НАТО

22.03.2017, 11:39
ВР закликала США дати Україні статус основного союзника поза НАТО - Фото
c58d10d28a366904035d2ffed0b238d6.jpg
Верховна Рада закликала Сполучені Штати надати Україні статус основного партнера поза Північноатлантичним альянсом і укласти двосторонню оборонну угоду. Про це із залу засідань повідомляє кореспондент LIGA.net.

За постанову про звернення парламенту до Конгресу США з приводу гарантій безпеки №6111  з другої спроби проголосували 232 депутата.

За результатами першого голосування для прийняття постанови не вистачило одного голосу - 225 депутатів були "за". Пізніше парламент проголосував за повернення до розгляду документа.

"Згідно з духом і буквою Будапештського меморандуму, а також в розвиток партнерства між нашими країнами, звертаємося до США з проханням розглянути питання про укладення з Україною оборонноъ угоди і надання Україні статусу основного союзника поза НАТО", - сказано в зверненні.

Автори постанови звертають увагу на те, що такий статус надається як країнам, які не ведуть міждержавних бойових дій, так і країнам, які знаходяться під загрозою військових дій, наприклад, Південної Кореї, Афганістану і Ізраїлю.

На думку парламентаріїв, надання Україні статусу основного союзника поза НАТО і висновок оборонної угоди "матиме величезний вплив" на припинення російської агресії.
 

Читайте також: НАТО - Україна: як замінити особливе партнерство змістовним - думка

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини