ВР прийняла в першому читанні закон про українську мову

04.10.2018, 15:39
ВР прийняла в першому читанні закон про українську мову - Фото
Фото: depositphotos.com

Передбачається, що держава гарантує право на отримання освіти державною мовою

Народні депутати прийняли за основу проект закону про забезпечення функціонування української мови як державної 5670-д, підготовлений громадськими організаціями, передає кореспондент LIGA.net.

За проголосував 261 депутат.

Передбачено створення Національної комісії стандартів державної мови і введення посади уповноваженого з питань захисту державної мови.

Представляючи проект глава комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький повідомив, що автори законопроекту відмовилися від ідеї ввести посади інспекторів з питань мови. Замість них стежити за виконанням закону буде уповноважений з питань захисту державної мови.

Також пропонується штрафувати чиновників, депутатів, інших посадових осіб, якщо вони не використовують на роботі державну мову. За публічну образу української мови вводиться кримінальна відповідальність - позбавлення волі на строк до трьох років, як за публічну наругу над прапором, гербом або гімном України.

Передбачається, що держава гарантує право на отримання освіти державною мовою. У сфері обслуговування також використовується державна мова. На прохання клієнта допускається його персональне обслуговування іншою мовою, прийнятною для сторін. Маркування, інструкції, інша інформація про товари і послуги в тому числі в інтернеті повинна бути надана українською мовою. Держава забезпечує використання української мови в сфері культури.

Вистави і фільми іноземною мовою дублюються українською. Також повинні дублюватися телерадіопередачі іноземнии мовами.

Друковані ЗМІ видаються українською, може бути кілька версій видання, одне з яких на державній мові. Інтернет-сторінки ЗМІ повинні будуть за замовчуванням завантажуватися на українській мові. При цьому українська версія повинна бути не менше за обсягом ніж версія іншою мовою.

Читайте також: Рада планує захистити інформаційний простір від "громадян РФ"

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проект"Новая нормальность" и как в ней дальше жить