RU

Возняк пояснив, чому про Грузію мовчить Тимошенко

11.08.2008, 16:34

Юлія Тимошенко принишкла і ніяк не реагує на ситуацію в Південній Осетії. Пояснити це можна її домовленістю з Росією, наприклад, з приводу того, що Росія не перешкоджатиме їй на майбутніх президентських виборах. Те ж саме можна сказати і про Арсенія Яценюка. Таку думку висловив політолог та культуролог Тарас Возняк, коментуючи ескалацію конфлікту в Південній Осетії.

По інформацією "Західної інформаційної корпорації", Т. Возняк зауважив, що єдиний, хто виявляє активність, – це Президент України Віктор Ющенко. На думку експерта, глава української держави діє досить адекватно. "Не думаю, що Україна буде учасником цього конфлікту. Україна може бути задіяна в конфлікті лише в гуманітарному та дипломатичному аспекті", - спрогнозував політолог.

Крім того, за його словами, Росія показала, що для неї ніяке міжнародне право, ніякі кордони не є перепоною для того, щоб вирішувати свої питання. "Росія хоче опанувати шляхи транспортування енергоносіїв, заблокувати Україні будь-які проекти, в тому числі проект "Одеса-Броди", який може мати продовження через Кавказ", - пояснив Т. Возняк.

Водночас, він висловив упевненість, що Росія ігноруватиме заборону повернення кораблів Чорноморського флоту у Севастополь. "Безсилля української влади проявиться у повному масштабі, при цьому не тільки безсилля, а ще й розкол", - сказав експерт.

"Якби Грузія була членом НАТО або кандидатом у члени, то Росія не наважилася б так нагло діяти. Таким чином вона блокує вступ Грузії і, відповідно, України до НАТО", - підсумував Т. Возняк, додавши, що максимально швидка інтеграція до НАТО є "єдиним порятунком від танків на вулицях Севастополя та Львова у тому числі".

Нагадаємо, Міністерство закордонних справ України застерегло ЧФ РФ від можливої участі кораблів у конфлікті навколо Південної Осетії. За інформацією зовнішньополітичного відомства, учора з Севастополя до Новоросійська вийшла оперативна група кораблів ЧФ РФ. До складу цієї групи входить ракетний крейсер "Москва", ВПК "Сметливый", МПК "Муромец" та "Александровец", два ракетних катери, морський транспорт "Генерал Рябиков" і рятувальне судно "Епрон". Україна попередила, що залишає за собою право "заборонити повернення до України до розв'язання конфлікту кораблів та суден, які можуть взяти участь у вищезазначених діях".

Детальніше про грузинсько-осетинський конфлікт >>>

Обговорення військового конфлікту у Грузії на ЛІГА.Форум >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини