RU

Войнович: Крим Росія не переварить, Україну не переможе

20.09.2016, 13:18
Войнович: Крим Росія не переварить, Україну не переможе - Фото
Володимир Войнович (фото - скріншот відео)
Країна-агресор Росія завдає непоправної шкоди не лише Україні, а й самій собі. Про це в інтерв'ю Укрінформу заявив російський письменник Володимир Войнович.

"Всякій мислячій людині було ясно, що Росія завдає непоправної шкоди не лише Україні, а й самій собі. Ясно було, що Крим вона не переварить, Україну не переможе, моральні, економічні та політичні наслідки можна було передбачити. І деякі люди передбачали, але не сміли заперечити. Коли Путін запросив у Ради Федерації дозвіл використовувати війська за межами країни, не виявилося жодного голосу проти! І в результаті - в Донбасі божевільна бійня, зруйновані будинки, віднесені тисячі життів", - зазначив Войнович.

За його словами, війна в Донбасі була затіяна з метою Україну поділити або захопити повністю. "Думали, що все піде за кримським сценарієм. Російське керівництво наламало багато дров, ситуація стала настільки безнадійною, що це відчувають не тільки такі, скажімо, чутливі люди, як я. Багато в Росії зараз розчаровані", - сказав Войнович.

Він підкреслив, що офіційна пропаганда говорить про одне, але побутові спостереження - про інше. "Все частіше чути: так віддайте назад Крим українцям, завершіть цю бузу в Донбасі, навіщо вона нам ?! За своїм знайомим суджу. Зустрічаюся з тими, хто перш кричав "Крим наш!", питаю - ну що, Крим ваш? - не хочуть відповідати, опускають голову", - додав російський письменник.

"Можливо, зараз Путіну хочеться, щоб Донецьк з Луганськом залишилися раною, яка заважала б Україні рухатися далі. Він не може допустити успішного розвитку подій в Україні - надто спокусливий був би цей приклад для Росії! Тому війна триває. Російські військові, як і раніше знаходяться на цій території, як і раніше гинуть люди, в тому числі мирні громадяни. Знаєте, якщо зараз там, в зоні АТО, провели б нормальний референдум, не під дулами автоматів, а нормальний, і запитали б людей, що вони вважають за краще - продовжувати війну за так звану незалежність або повернутися в Україну, думаю, результат був би однозначним", - зазначив Войнович.

Російський журналіст Олександр Невзоров вважає, що гібридна війна в Донбасі закінчиться ганьбою для Російської Федерації.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси. 
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини