RU

Волкер відреагував на видачу Цемаха Росії

16.09.2019, 10:11
Волкер відреагував на видачу Цемаха Росії - Фото
Курт Волкер (фото - rada.gov.ua)

Значимість фігуранта справи про катастрофу МН17, бойовика Володимира Цемаха, який був переданий Росії в рамках обміну, в розслідуванні перебільшено. Про це сказав в інтерв'ю телеканалу 1+1 спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер.

Він вважає, що ціна обміну полоненими для України була настільки високою, як про це говорять.

"Важливо було повернути інших політичних в'язнів, включно із Сенцовим. Все це важливо. Не думаю, що ми б дізналися щось нове від підозрюваного в атаці на МН17, крім того, що ми вже знаємо. Тому, не думаю, що ціна була настільки високою, як про це говорять. У той же час, важливо звільнити полонених з Росії. Дуже важливо. Тому, вважаю, обидві країни зробили крок вперед, і, я сподіваюся тепер, щоб надати подальший імпульс, треба провести ще обміни. Повинні бути звільнені заручники на Донбасі", - зазначив Волкер.

Читайте також: Військові розповіли деталі спецоперації з вивезення Цемаха: відео

За його словами, повинен бути прогрес у припиненні вогню, подальшому розведенні сил. "Це кроки, на які Росія не хоче йти. Але обмін може сприяти певним можливостям для цього", - сказав Волкер.

Відповідаючи на питання, чи є шанс поміняти всіх полонених до кінця року, Волкер сказав: "Знаєте, це залежить від обставин. Думаю, чим більше людей звільнять, тим краще. Повинна бути пропозиція обміняти "всіх на всіх", але можуть бути проблеми з визначенням. Росія поширює свою трактовку полонених на тих, хто затриманий в ході конфлікту, і на тих, хто заарештований з різних причин в інших місцях".

Волкер додав, що терміни повинні бути узгоджені, визначені і обмежені. "І я говорив, що при наявності бажання Росії це можливо. Я знаю, що таке бажання є в української сторони. Так тепер ще Росія повинна це продемонструвати", - підкреслив спецпредставник Держдепартаменту США.

Читайте також: Волкер: Є причини, чому Росія повинна піти з Донбасу

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини