RU

Волга вважає, що за його арештом стоять великі гроші

03.08.2011, 14:26
Волга вважає, що за його арештом стоять великі гроші - Фото
5c11104929b62896c32df290d4051823.jpg

Волга вважає, що за його арештом стоять великі гроші

Адвокат Василя Волги заявляє про те, що на "незаконно перерваному побаченні" Волга встиг йому повідомити про справжні причини свого арешту. Про це відсторонений від справи адвокат екс-голови Держфінпослуг Олег Король заявив сьогодні на прес-конференції.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Король повідомив, що Волга розповів йому про те, що ситуацію з Першим кредитним товариством в місті Одеса він неодноразово детально обговорював із заступником генерального прокурора Ренатом Кузьміним. "Він мені повідомив, що про можливі провокації з боку керівництва, зокрема, колишнього Першого кредитного товариства, зокрема, Азарова Андрія Святославовича, він повідомляв заступнику генерального прокурора і навіть самому генеральному прокурору - записувався до нього на прийом і повідомляв про цю критичну ситуацію, оскільки з двох тисяч, так би мовити, підопічних установ Держкомісії була єдина проблема", - сказав він.

Зокрема, за інформацією Короля, товариство не виконувало розпоряджень Держкомісії. До тимчасових адміністраторів, які туди направляла комісія, застосовували силові методи, не надавали документи для перевірки.

"Волга повідомляв цим посадовим особам - і генеральному прокурору, і заступнику генерального прокурора, доповідав він і Миколі Яновичу Азарову. Він повідомляв про можливий негативний розвиток подій і провокацій щодо нього", - сказав адвокат.

Крім цього, Волга повідомив Королю, що за три дні до арешту один із заступників приніс йому роздруківку операцій в реальному часі з переведення в готівку коштів при операціях в сфері страхування.

Король пояснив, що дані операції можна було прослідкувати завдяки змінам до Податкового кодексу, які були внесені з ініціативи Волги і за підтримки прем'єр-міністра Миколи Азарова і набули чинності з 1 липня.

Перші три тижні дії цієї норми продемонстрували великі обсяги незаконного переведення в готівку коштів - близько 1 млрд. грн.

"Василь Олександрович був шокований, коли один із заступників доповів йому про це, і сказав йому, що буде намагатися попасти безпосередньо до президента з доповіддю з цього приводу", - сказав Король.

Він пояснив, що раніше цих операцій були не видно, оскільки після їх здійснення компанії, що займаються перестраховкою, встигали припинити свою діяльність.

"Мій підзахисний вважає це другою істотною і, можливо, головною причиною (свого арешту, - ред.), оскільки великі кошти за цим стоять і навіть назвав мені компанії, які могли б бути зацікавлені саме в такому тіньовому обігу коштів - це компанії "Кремінь" і "Лівий берег". І він сказав: я не здивуюся, якщо на моє місце буде призначений хтось з осіб, афілійованих з цими структурами", - заявив адвокат.

Нагадаємо, Волга очолював Держфінпослуг з березня 2010 року.

19 липня 2011 він був затриманий слідчим Генпрокуратури спільно зі співробітниками СБУ.

ГПУ порушила стосовно Волги кримінальну справу за ст. 368 ч.3 КК України (отримання хабаря в особливо великих розмірах посадовими особами, що займають відповідальні пости, за попередньою змовою групою осіб).

20 липня Печерський суд столиці обрав запобіжний захід Волзі у вигляді тримання під вартою на два місяці.

25 липня президент Віктор Янукович звільнив чиновника з посади глави Держфінпослуг.

Раніше в прес-службі СБУ заявили, що колишній адвокат Волги влаштував цирк у відділі забезпечення досудового слідства СБУ. Пізніше адвокат рішенням Печерського районного суду Києва був відсторонений від захисту екс-голови Державної комісії з регулювання ринку фінансових послуг Василя Волги.

Василь Волга: біографія, новини>>>
Справа Василя Волги: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини