RU

Власенко заявляє, що його хочуть позбавити мандата

22.02.2013, 11:09
Власенко заявляє, що його хочуть позбавити мандата - Фото
Сергій Власенко
Народний депутат з фракції партії Батьківщина у Верховній Раді України Сергій Власенко заявляє, що його хочуть позбавити депутатських повноважень через Вищий адміністративний суд. Про це він заявив сьогодні на брифінгу.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, за словами Власенка, раніше анонсований ним план Генпрокуратури внести подання до парламенту про його притягнення до відповідальності не може бути реалізований, оскільки третій тиждень блокується трибуна Верховної Ради. "Влада придумала інший план, і 19 лютого до Верховної Ради надійшло подання, яке підписав народний депутат від Партії регіонів Мойсик. Він звертається до голови Верховної Ради з проханням звернутися до Вищого адміністративного суду з позовом про позбавлення мене депутатських повноважень", - сказав він.

За словами Власенка, своє прохання Мойсик мотивує тим, що Власенко, будучи народним депутатом, суміщає свою діяльність з адвокатською, і його свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю досі не скасовано.

Власенко нагадав, що до захисту Юлії Тимошенко він був допущений не як адвокат, а саме як захисник, фахівець у сфері права і народний депутат, який діє на підставі довіреності Батьківщини. "Таким чином, починаючи з 2008 року, з моменту прийняття присяги народного депутата, я не здійснював ніякої адвокатської діяльності. Тож ні про яке сумісництво мови бути не може", - заявив він.

Власенко зазначив, що, усвідомлюючи політичний і замовлений фактор даного подання, можливого рішення регламентного комітету і роботи Вищого адміністративного суду, він сьогодні подав заяву до Ради адвокатів України з проханням скасувати його адвокатське свідоцтво.

Власенко підкреслив, що це не позбавить його права бути захисником Юлії Тимошенко, але зніме навіть теоретичну можливість політичних інсинуацій. "Відповідно до підпункту 1 частини 3 статті 32 закону України про адвокатуру та адвокатську діяльність, право на заняття адвокатською діяльністю припиняється з дня подання заяви. Заяву подано сьогодні, вона зареєстрована у Раді адвокатів. Це означає, що ніяких підстав піднімати питання - теоретичне, практичне - про сумісництво немає", - підкреслив він.

Також Власенко звернув увагу на те, що друга сесія парламенту ще не відкрилася, і регламентний комітет не може прийняти рішення за цим поданням. "Я звертаюся до голови регламентного комітету пана Макеєнка з вимогою не порушувати закон", - додав він.

Досьє на Сергія Власенка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини