RU

Власенко: Юристи не можуть на щось вплинути в Україні

11.10.2013, 17:23
Власенко: Юристи не можуть на щось вплинути в Україні - Фото
Сергій Власенко
В Україні немає професії юрист. Юридичний цех мовчить, коли порушуються закони і Конституція  вважає юрист , захисник екс-прем'єр міністра Юлії Тимошенко Сергій Власенко. Про це він заявив у своєму виступі на засіданні круглого столу "Країна крізь призму професії юриста" , який проходить в прес-центрі ІА ЛІГАБізнесІнформ.

"В Україні є дуже порядні і професійні люди, у яких є дипломи юристів, але юридичної професії у нас немає. Тому давайте не будемо робити вигляд, що ми юристи на щось можемо вплинути і щось можемо зробити", - сказав Власенко.

Він звернув увагу на те, що юристи насправді не потрібні в прокуратурі. Там за його словами, потрібні хлопці, які виконуватимуть вказівки такого керівництва, як екс-заступник генпрокурора Ренат Кузьмін. Також не потрібні юристи в органах влади. Там, на думку Власенка, є лише потреба в мовчазних виконавців волі міністрів.

"На жаль юристи не потрібні в судах і це стратегічне зло для держави. Там потрібні люди, які по команді Андрія Портнова розглядатимуть справи, називаючи біле чорним, а чорне білим", - додав він. Власенко підкреслив, що це стосується не лише політичних справ, а й звичайних спорів про розділ майна, спадщині і т.д.

Ключова проблема, на думку Власенка, полягає в тому, що юристи, як цех, мовчать і не реагують на порушення в законодавчому полі. Так, за його словами, без цехової реакції залишилося звільнення чотирьох суддів Конституційного суду, фактичне скасування Конституції в редакції 2004 року новим складом Конституційного суду.

Не реагують юристи і на проблемні моменти в останніх пропозиціях щодо внесення змін до Конституції щодо посилення незалежності суддів. Власенко підкреслив, що перш ніж посилювати незалежність, її спочатку потрібно отримати.

Він зазначив, що слід "збиватися зграї самотніх юристів" і публічно реагувати на такі моменти.

Досьє на Сергія Власенка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини