RU

Власенко: Тимошенко зобов'язані відпустити,якщо це накаже Євросуд

25.04.2013, 13:42
Власенко: Тимошенко зобов'язані відпустити,якщо це накаже Євросуд - Фото
Власенко вважає, що Тимошенко повинні будуть відпустити
Якщо Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) задовольнить скаргу Юлії Тимошенко про незаконність її затримання та арешту, екс-прем'єра мають звільнити. Про це заявив сьогодні на прес-конференції в Києві захисник Тимошенко Сергій Власенко, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

"Я вважаю, що за підсумками рішення Європейського суду українська влада зобов'язана буде відпустити Тимошенко", - зазначив він.

Від додав, що якщо скарга екс-прем'єра на її незаконне затримання та арешт буде задоволенп Євросудом, українська влада спробує обмежитися виплатою грошової компенсації.

Захисник звернув увагу, що в рішеннях ЄСПЛ не вказуються дії, за допомогою яких держава має відновити порушені права людини. У той же час стаття 10 закону України про виконання рішень судів передбачає, що, наскільки це можливо, має бути відновлене ​​юридичне становище людини до моменту порушення його прав.

Власенко зазначив: у влади буде три місяці на подачу апеляції на рішення ЄСПЛ. Тим часом, додав захисник, за підсумками лютневого саміту Україна-ЄС у підсумковій спільній заяві сторін йшлося про те, що Київ зобов'язується виконувати рішення ЄСПЛ, а не оскаржити їх.

Захисник Тимошенко також нагадав, що рішення ЄСПЛ за скаргою Тимошенко буде оприлюднено 30 квітня в Страсбурзі.

Як відомо, екс-прем'єр-міністр України подала скаргу до Європейського суду з прав людини з проханням визнати незаконним її затримання і арешт в серпні 2011 року у так званій "газовій" справі. Адвокати Тимошенко вважають, що в результаті рішень української влади і судів були порушені положення Європейської конвенції з прав людини. Захист Тимошенко вважає ймовірним, що ЄСПЛ може винести рішення, прямо наказує звільнити Тимошенко.

Первісна скарга Тимошенко пізніше була доповнена фактами щодо її побиття при транспортуванні з Качанівської колонії до лікарні Укрзалізниці, про оголошення нею голодування на знак протесту проти жорстокого поводження, а також щодо встановлення відеоспостереження в колонії та лікарні. Очікується, що 30 квітня ЄСПЛ винесе рішення лише по затриманню і арешту.

Досьє на Сергія Власенка

Досьє на Юлію Тимошенко


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини