RU

Власенко про висновки МОЗ: Ці люди можуть сказати що завгодно

15.11.2011, 10:20
Власенко про висновки МОЗ: Ці люди можуть сказати що завгодно - Фото
f8c9a57d94bcc1ce785fc70dd8421fa7.jpg
Стан здоров'я Юлії Тимошенко вчора став предметом обговорення у Верховній Раді і Міністерстві охорони здоров'я. Після заяви бютівця Андрія Кожем'якіна про те, що в СІЗО лідера Батьківщини хочуть вбити, в керівництві міністерства відзначили, що самопочуття екс-прем'єра дозволяє її допитувати. Спостереження за станом здоров'я Тимошенко ускладнюється її недовірою до лікарів ізолятора. Екс-прем'єр відмовляється здавати їм кров на аналіз і вимагає допустити в СІЗО її особистого лікаря. Про це пише газета Комерсант-Україна у статті "Здоровіше бачили".

Увагу на стан здоров'я Тимошенко вчора звернув бютівець Кожем'якін. Вранці на засіданні погоджувальної ради лідерів парламентських фракцій і голів комітетів він заявив, що екс-прем'єра хочуть убити. "Її щодня, вранці і до самої ночі, допитують в камері. У СІЗО працюють за спеціальною схемою: спочатку фальсифікують діагноз, потім забороняють лікарям говорити правду, а потім констатують, що хвороба досягла піку. Це чітка, системна робота щодо вбивства Тимошенко у в'язниці", - сказав депутат.

Незабаром пролунала відповідь на цю заяву з боку влади - вдень в Міністерстві охорони здоров'я провели прес-конференцію, присвячену стану здоров'я екс-прем'єра. Перший заступник міністра Раїса Моісеєнко заявила, що самопочуття Тимошенко дозволяє її допитувати. "Що стосується слідчих дій, то вони здійснюються згідно з чинним законодавством", - зазначила Моісеєнко. Вона відмовилася назвати діагноз, пославшись на прохання лідера Батьківщини.

Як повідомила Моісеєнко, медичне обстеження Тимошенко проводилося 7 і 9 листопада, і його метою було "оглянути пацієнтку в динаміці". "Це невеликий термін, але лікарі не побачили погіршення стану здоров'я. Те ж саме говорять і медики в СІЗО", - сказала заступник міністра.

Лікарі СІЗО вчора запропонували Тимошенко здати кров на аналіз, але отримали відмову. "Від обстеження Тимошенко відмовилася. Зараз стан її здоров'я продовжує контролювати медперсонал київського слідчого ізолятора", - повідомили в Державній пенітенціарній службі.

Захисник Тимошенко, народний депутат Сергій Власенко сприйняв заяву представника МОЗ з обуренням. "Я б побажав цій Моісеєнко, щоб з її рідними все було так добре, як добре зараз Юлії Володимирівні. Подібні заяви є верхом цинізму людини, яка на догоду інтересам кримінальної держави забула клятву Гіппократа", - сказав Власенко. Небажання Тимошенко здавати кров депутат пояснив тим, що вона не довіряє лікарям.

"Якщо сьогодні вони стверджують, що погіршення здоров'я немає, то уявіть, про які діагнози вони будуть говорити, маючи результати аналізів крові! Ці люди зможуть сказати що завгодно", - заявив Власенко. Уточнити діагноз екс-прем'єра він також відмовився, пославшись на відсутність повної інформації. "Але будь-хто з вигляду може визначити хворого, якщо у нього температура, якщо він виснажений і не може ходити", - розповів захисник.

За його словами, Тимошенко буде домагатися можливості скористатися послугами особистого лікаря. "Вирок стосовно неї ще не набув чинності. За законом її не можна обмежувати в правах, в тому числі і в праві на медичного працівника, якому вона довіряє", - додав Власенко.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини