RU

Власенко більше не депутат, рішення Ради не потрібно, - ЦВК

11.03.2013, 16:57
Власенко більше не депутат, рішення Ради не потрібно, - ЦВК - Фото
Андрій Магера
Повноваження народного депутата фракції Батьківщина Сергія Власенка припинені після винесення рішення Вищого адміністративного суду України (ВАСУ) і додаткового рішення Верховної Ради з цього питання не потрібно, повідомив заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера.

"Якщо приймається рішення (про дострокове припинення повноважень народного депутата) на підставі ч.4 ст.81 Конституції України судовим органом - в даній ситуації ВАСУ - то повноваження народного депутата України за такою обставиною вважаються достроково припиненими самим рішенням суду і додаткові рішення Верховної Ради не потрібні ", - пояснив Магера, передає Інтерфакс-Україна.

Він також повідомив, що питання про реєстрацію народним депутатом наступного за списком Батьківщина кандидата замість Власенка ЦВК розгляне після отримання тексту рішення ВАСУ. "Як тільки ми отримаємо рішення ВАСУ, вивчимо це рішення на засіданні ЦВК, і тоді вже будемо визначатися. Говорити наперед яким це рішення буде я вважаю недоречним, оскільки це предмет повноважень не окремого члена ЦВК, а всієї комісії", - сказав заступник голови ЦВК.

Ч.4 ст.81 Конституції України говорить, що у разі невиконання вимоги щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності повноваження народного депутата України припиняються достроково на підставі закону за рішенням суду.

Нагадаємо, раніше Вищий адміністративний суд України позбавив Власенка депутатських повноважень за сумісництво. Суд прийшов до висновку, що, захищаючи Тимошенко, депутат виконував функції адвоката.

Досьє на Андрія Магеру
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини