RU

Власенко: Після рішення КСУ Президент повинен подати у відставку

01.10.2010, 12:30

Бютівець Сергій Власенко вважає, що після сьогоднішнього рішення Конституційного Суду Президент і уряд повинні подати у відставку, а парламент саморозпуститися. Про це він заявив сьогодні в інтерв'ю журналістам після оголошення судом рішення про скасування політреформи 2004 року.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, С.Власенко звернув увагу на те, що нинішній Президент, а також парламент і уряд були сформовані відповідно до положень Конституції у редакції 2004 року з тими повноваженнями і на ті строки, які були передбачені Конституцією у новій редакції. "За моїм глибоким переконанням, сьогодні має бути відставка Президента, сьогодні має бути відставка Кабінету Міністрів України, на першому ж пленарному засіданні має бути прийнято рішення про розпуск Верховної Ради і оголошення дострокових виборів, тому що ніхто в країні не давав повноважень Президенту в редакції Конституції 1996 року. Ніхто в країні не надавав повноважень парламенту в редакції Конституції 1996 року, ніхто не легітимізував Кабінет Міністрів у режимі повноважень 1996 року", - сказав він.

С.Власенко зазначив, що оскільки для таких дій немає юридичних механізмів, це має бути політичне рішення. "Якщо ми говоримо хоч би про мінімальну відповідальність політиків", - сказав він.

Він також звернув увагу на те, що зовсім нещодавно чотирьох суддів КС призначили З'їздом суддів, чого не передбачено у Конституції 1996 року. "Нехай складуть свої повноваження усі четверо або всі шестеро, вибрані від З'їзду суддів. Нехай складе повноваження суддя Маркуш, яка двома руками, підплигуючи у залі Верховної Ради, голосувала за конституційну реформу, а тепер, будучи суддею Конституційного Суду, виносить такі ганебні рішення", - пояснив він.

Нагадаємо, у 2004 році Марія Маркуш була народним депутатом від КПУ і у своєму виступі на пленарному засіданні 8 грудня 2004 року підтримувала прийняття політреформи.

Сергій Власенко: біографія та добірка новин>>>
Конституційний Суд України: добірка новин>>>
Політреформа-2004: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини