RU

Власенка позбавили мандата законно, - Янукович

14.03.2013, 14:33
Власенка позбавили мандата законно, - Янукович - Фото
Віктор Янукович

Президент України Віктор Янукович вважає, що Вищий адміністративний суд законно позбавив Сергія Власенка депутатського мандата і заявляє, що його долю можуть повторити інші сумісники. Про це Янукович сказав сьогодні на прес-конференції в ході візиту в Україну президента Латвійської Республіки Андріса Берзиньша, - передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Янукович зазначив, що процеси, які проходять в українському парламенті, не стосуються повноважень президента. "Що стосується моєї позиції - безумовно, виконання українських законів стосується всіх без винятку: і народних депутатів, і уряду. Тож єдине питання, яке було до депутатів, яких позбавили мандатів - це суміщення депутатських повноважень з повноваженнями, наприклад, роботи в бізнесі одного з депутатів", - сказав він.

Янукович нагадав, що один з депутатів займався бізнесом і не відвідував засідання парламенту (мається на увазі регіонал
Андрій Веревський, - ред.). "Що стосується другого депутата (опозиціонера Сергія Власенка, - ред.) - він поєднував депутатство з роботою адвоката. У нього була ліцензія і він займався адвокатською діяльністю. В жодній країні світу цим займатися не можна. Тому суд ухвалив рішення згідно закону", - наголосив президент.

Він додав, що подібне позбавлення мандатів негативно впливає на відносини України з Європейським Союзом. "Безумовно, негативно. І якби можна було відстрочити це рішення і дати можливість депутатам визначитися, чим вони хочуть займатися - депутатством чи професійною діяльністю - це було б правильно, з одного боку. А з іншого боку, я зустрічався з головою парламенту, він сказав, що їх неодноразово попереджали. Минуло більше трьох місяців, але вони не вирішили це питання", - сказав Янукович.

Президент зазначив, що більшість депутатів, по яких були питання із сумісництвом, їх вирішили. "Якщо є такі, хто займається сумісництвом - я також переконаний, що вони будуть практично в такій же ситуації, як і їх колеги, їх теж позбавлять депутатських повноважень. Тут винятків ні для кого бути не повинно", - сказав він.

Нагадаємо, раніше до Вищого адміністративного суду України (ВАСУ) надійшла заява Сергія Власенка про перегляд Верховним судом рішення ВАСУ щодо позбавлення його депутатських повноважень. Захисник Тимошенко не вірить, що судді, які відняли мандат, дозволять його йому повернути, однак збирається пройти всі можливі юридичні процедури всередині країни до кінця.

Власенко заявив, що можливість перегляду рішення ВАСУ виникла у зв'язку з тим, що воно прямо суперечить попередньому рішенню того ж суду щодо сумісництва народного депутата, голови Держагентства з інвестицій та управління національними проектами Владислава Каськіва. "Суд вирішив, що Каськіва не можна позбавляти мандата, оскільки він не був присутній на засіданні регламентного комітету по його питанню. До речі, у прийнятті того рішення брали участь двоє з п'яти суддів, які за аналогічних обставин зараз позбавили депутатства мене", - пояснив Власенко.

У березні Вищий адміністративний суд України задовольнив позов спікера Ради
Володимира Рибака і позбавив Власенка депутатських повноважень через сумісництво. Повідомлялося, що рішення ВАСУ є остаточним і перегляду не підлягає. Суд дійшов висновку, що, захищаючи Тимошенко, депутат виконував функції адвоката. Опозиція впевнена - невдовзі Власенка заарештують.

Досьє на Віктора Януковича

Детальніше:

Казус Власенка. Чому захисника Тимошенко позбавили мандата

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини