RU

Владу закликають не ставити Україну "на шпагат" між ЄС і Росією

23.02.2011, 12:10
Владу закликають не ставити Україну
31baae8e92928ef535f4b0dec4ced213.jpg

Владу закликають не ставити Україну "на шпагат" між ЄС і Росією
Ратифікація статуту СНД не принесе Україні ніякої доданої вартості, оскільки організація за майже 20 років свого існування довела свою нежиттєздатність і неефективність. Крім того, у разі подальшої інтеграції у межах СНД Україна фактично буде поставлена на шпагат між ЄС і Росією. Про це заявив лідер Народного Руху України, народний депутат з фракції НУНС Борис Тарасюк, коментуючи заяву глави Верховної Ради Володимира Литвина про те, що парламент повинен ратифікувати у СНД.

"Незрозуміло, що дасть Україні ратифікація статуту СНД, крім того, що наша держава перейде зі статусу країни-засновниці СНД у статусі країни-члена. Навіщо повертатися до цього документа, якщо Україна протягом усіх цих років спокійно співпрацювала у рамках СНД і на двосторонньому рівні. Як людина, яка займалася питаннями СНД з самого початку її створення, стверджує, що розвиток механізмів співпраці у межах СНД - це марне витрачання часу і коштів", - наголосив Б.Тарасюк.

"Це спроба Росії нав'язати країнам пострадянського простору своє лідерство через відповідні структури СНД. Історія існування СНД заперечує рівноправність країн у роботі органів співдружності, хоч це закріплено у статуті", - зазначив нардеп-нунсівець.

Він нагадав, що парламент ратифікував Угоду про створення СНД з обмовками і прийняла заяву з цього приводу. Статут СНД містить ряд неприйнятних для України положень, зокрема, в оборонній і зовнішньополітичній сфері, і суперечить зазначеним документам. "Заява Верховної Ради від 20.12.1991 з приводу укладення Угоди про СНД заперечує можливість здійснення координації зовнішньої політики держав співдружності, дозволяє лише консультації у цій сфері. Крім того, Україна завжди заперечувала використання терміна "зовнішні кордони", що перебувають у статуті, оскільки тоді можна говорити про існування держави або квазідержави - СНД. Наша ж позиція полягає у тому, що всі кордони України є державними кордонами", - зазначив він.

Абсолютно відірваними від сучасних реалій, на думку Б.Тарасюка, є положення статуту щодо питань міжнародної безпеки, розвитку Збройних сил, координації у військово-економічній діяльності. "Положення статуту про спільні миротворчі операції у межах СНД довели свою нездатність з врегулювання конфліктів. Крім того, незрозуміло, яким чином Україна зможе брати участь в об'єднаних Збройних Силах, якщо вона оголосила себе "позаблоковою державою", - зазначив парламентарій.

"За 20 років так і не запрацювала зона вільної торгівлі у межах СНД. Наразі тривають перемовини за Угодою про асоціацію і створення зони вільної торгівлі з ЄС. У разі подальшої інтеграції у межах СНД Україна фактично буде поставлена на шпагат", - наголосив політик.

Борис Тарасюк: біографія та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини