RU

"Владний ресурс об'єднується для знищення НАБУ". Реакція бюро на законопроєкт Кабміну

18.02.2021, 11:00
Артем Ситник (Фото: пресслужба НАБУ)

Законопроєкт про Національне антикорупційне бюро, який усуне його директора Артема Ситника з посади – це "крок до знищення відомства". Так заявили в НАБУ у відповідь на підготовку документа до парламентського голосування.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

НАБУ пише, що проєкт закону від Кабміну, який анонсований як той, що "вирішить проблемні моменти" через рішення КСУ щодо бюро, "насправді відкриває можливості для повного перезавантаження інституції та позбавлення її інституційної незалежності".

Проаналізувавши документ, детективи пишуть про такі загрози:

– "контрольний пакет" голосів у конкурсній комісії з відбору директора НАБУ отримає Кабмін, який, крім трьох представників від себе, призначає ще трьох зі списку від донорів. Але остаточне рішення – за Кабміном, "вищу ланку якого, нагадаємо, становлять особи, підслідні НАБУ";

– фінальне рішення щодо складу комісії щодо щорічного аудиту НАБУ також повністю віддається Кабміну;

– зміна статусу НАБУ (з правоохоронного на центральний орган виконавчої влади зі спецстатусом) тягне за собою питання вирішення трудових відносин із працівниками НАБУ, які відібрані за результатами відкритого конкурсу.

Читайте також: Ключовий радник Байдена спостерігає за спробою Зеленського звільнити Ситника

"З огляду на реалії останнього часу, є ймовірність, що реорганізацію можуть використовувати як привід для зміни кадрового складу, який є найціннішим ресурсом у протидії та боротьбі з корупцією у вищих ешелонах влади в державі", – підкреслюють у бюро.

Таким чином, нарікають у відомстві, замість консолідації зусиль у боротьбі з топкорупцією "ми ще раз стали свідками чергового об'єднання владного ресурсу для боротьби з НАБУ".

НАБУ резюмував, що поки ще сподівається "на готовність до конструктивної дискусії" в Раді і прийняття "зваженого рішення в інтересах суспільства".

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини