RU

Влада вирішила не форсувати створення Бюро розслідувань

19.11.2012, 15:34
Влада вирішила не форсувати створення Бюро розслідувань - Фото
Володимир Олійник

Народний депутат від Партії регіонів Володимир Олійник вважає, що створення нового Національного бюро розслідувань має відбутися після копіткої підготовчої роботи. Правозахисники закликають не затягувати цей процес. Про це йшлося сьогодні на круглому столі, присвяченому вступу в силу нового КПК.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Олійник зазначив, що тепер прокуратура не зможе мати свої слідчі органи, - вона повинна виконувати лише функції нагляду. "Такий слідчий орган - сумнівний з точки зору об'єктивності, неупередженості його роботи", - сказав він.

За словами Олійника, згідно з новим КПК, 90% всіх кримінальних справ розслідуватиме міліція. У той же час, частина справ, що стосуються діяльності самих правоохоронців, прокурорів, суддів, міліціонерів, представників СБУ, високих посадових осіб буде розслідуватися новим Національним бюро розслідувань, але до його створення залишаться за прокуратурою. Олійник нагадав, що на створення самого бюро в новому КПК відведений п'ятирічний строк.

"Потрібно провести хорошу підготовчу роботу, інакше можна отримати орган, що дискредитує себе. Завдання перед ним стоїть дуже важливе: не показники давати, що сільський голова притягнутий за корупцію, а високопосадовці. Значить, і підбір кадрів повинен бути відповідний, і заробітна плата, і методика... Потрібно шукати варіанти. Не робити поспіхом, щоб формально створили, а на практиці він не працює", - зазначив він.

Регіонал не виключив можливості запровадження механізму провокації хабара. "Повинні звикати. Можна піти на таку процедуру, коли хтось із підлеглих дає згоду на співпрацю з правоохоронними органами, він звільняється від відповідальності, щоб вийти на чиновників більш високого рівня", - додав він.

Виконавчий директор організації Міжнародна амністія в Україні Тетяна Мазур вважає, що приступити до створення Національного бюро розслідувань потрібно якнайшвидше: "До процесу потрібно підійти ретельно і обережно, але зволікати з ним не можна. Ми закликаємо українську владу розпочати цей процес якнайшвидше".

Нагадаємо, новий Кримінальний процесуальний кодекс набуває чинності завтра, 20 листопада.

Досьє на Володимира Олійника

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини