RU

Влада в Україні перебуває в руках однієї сім'ї, - Freedom House

05.04.2012, 09:48
Влада в Україні перебуває в руках однієї сім'ї, - Freedom House - Фото
Девід Креймер каже, що зараз погіршують загальну ситуацію в країні судові переслідування лідерів опозиції. Фото: ЕРА
Про це заявив президент Freedom House Девід Креймер в інтерв'ю Комерсант Україна.

Торкаючись питання про те, як за минулий рік в Україні змінилася ситуація зі свободою слова, демократією й дотриманням прав людини, Креймер сказав: "З одного боку, ми відзначаємо деякі поліпшення, а з іншого - є деякі погіршення. Серед поліпшень я б відзначив прийняття закону, який спрощує роботу громадських організацій, закон про доступ до інформації, а також кроки України на шляху до підписання угоди з Євросоюзом ".

"Ну, а погіршують загальну ситуацію в країні судове переслідування лідерів опозиції, централізація влади в руках однієї сім'ї, а також тих, хто близький до неї. Мінусом є і те, що роботу в уряді надають по родинному принципу або дають фінансові преференції в залежності від наявних зв'язків. Така ситуація є і в інших країнах, і це називається "корупція". Також ми відзначили порушення у сфері виборів. Я говорю зараз про вибори мера Обухова, не варто забувати й про порушення, які були зафіксовані на місцевих виборах восени 2010 року. Ми очікуємо, що такі порушення не повторяться на парламентських виборах 2012 року. Важливо, щоб майбутні вибори пройшли прозоро й опозиція брала в них участь. Що стосується нашої роботи, то за підсумками візиту в Україну, в кінці травня - початку червня, ми представимо доповідь", - резюмував він.

Торкаючись готовності Заходу ввести в відношенні України будь-які санкції, президент Freedom House розповів, що не так давно в конгресі США і в Раді Європи обговорювалася можливість застосування санкцій по відношенню до України. "Я не можу стверджувати, що ця дискусія знайшла відгук на урядовому рівні в США і ЄС. Але обговорення подібного питання на моїй пам'яті проходить в перший раз. І це нічого хорошого Україна не обіцяє. Я сподіваюся, що до санкцій не дійде, і Україна виконає резолюцію ПАРЄ ", - сказав він.

Нагадаємо, напередодні Україну відвідала міжнародна місія з питань свободи слова, що об'єднала громадських активістів і правозахисників. В рамках місії представники міжнародної правозахисної організації Freedom House зустрілися з представниками влади та опозиції.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини