RU

Влада США не дає допитати Лазаренка, - Кузьмін

23.05.2013, 09:40
Влада США не дає допитати Лазаренка, - Кузьмін - Фото
Ренат Кузьмін

Допитати Павла Лазаренка у справі про вбивство Євгена  Щербаня, в якому звинувачують екс-прем'єра Юлію Тимошенко, заважає американська влада. Про це заявив в інтерв'ю Сегодня перший заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін.

"І Лазаренко, і Кириченко свого часу дали згоду на те, щоб бути допитаними українським слідством. Але Кириченко людина вільна, йому ніхто не може заборонити прийти в наше посольство і бути допитаним. А Лазаренко досі в неволі. І допуск до нього - це добра воля американської влади. Поки такої доброї волі ми не спостерігаємо. Нам не дають його допитувати і не допитують, на наше прохання, самі. І в Україну не екстрадують... А тут його чекає рішення суду про взяття під варту", - сказав Кузьмін.

Кузьмін також підтвердив, що йому скасували багаторазову візу в США. "Запропонували при необхідності поїхати в США звертатися за одноразовою візою. Я про це інформував президента США. Після цього я отримав запрошення на молитовний сніданок до президента США. Тоді я звернувся через МЗС до посла США в Україні Джона Теффта за отриманням візи, щоб відвідати цей захід. Кілька місяців мої документи пролежали в посольстві, а коли молитовний сніданок вже пройшов, їх повернули мені без візи і без пояснення причин", - зазначив він.

За словами заступника генпрокурора, Україна запросила юридичну допомогу в Чехії. "Так, у Чехії ми допомогу запросили, це пов'язано зі справою Щербаня, але допит Олександра Тимошенко не передбачається", - додав Кузьмін.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини