RU

Влада може ліквідувати партію Тимошенко

20.12.2012, 11:44
Влада може ліквідувати партію Тимошенко - Фото
cc36418b070927ff88b25807f0cf98aa.jpg
Генеральна прокуратура України вивчає джерела фінансування партії Батьківщина. Перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін вчора заявив, що відомство має в своєму розпорядженні документами, згідно з якими з 2007 по 2010 рік партія Юлії Тимошенко фінансувалася з рахунків офшорних компаній.

Партію Тимошенко можуть заборонити

"Документи, які ми отримали в розпорядження, говорять про те, що PR-послуги для Батьківщини фінансувалися офшорними компаніями", - заявив Кузьмін, додавши, що "ця інформація перевіряється". "Якщо вона підтвердиться, то це може означати, що політична партія фінансувалася з порушенням існуючого законодавства", - зазначив він. Джерела газети КоммерсантЪ-Украина додають: якщо це дійсно так, партія може бути ліквідована в судовому порядку.

Кузьмін розповів, що частина рахунків, оплачених іноземними компаніями в 2007-2010 роках, були оформлені на ім'я колишнього віце-прем'єра Григорія Немирі. Загальна сума склала близько $ 00 млн. "Є закон України про політичні партії, який прямо забороняє фінансування українських партій іноземними державами і зарубіжними компаніями", - заявив Кузьмін.

Джерело в ГПУ повідомило, що прокуратура зацікавилися шляхами фінансування Батьківщини в середині листопада, після облави на один з конвертаційних центрів у Києві. "Центр обслуговував БЮТ. У комп'ютері містилися номери рахунків, з яких фінансувалася виборча компанія Юлії Тимошенко в 2010 році", - повідомило Коммерсанту високопоставлене джерело в Генпрокуратурі.

Батьківщина буде захищатися

Вчора Немирю допитували по цій справі в ГПУ впродовж 2,5 годин. Ніяких коментарів Немиря не дав. У партії Батьківщина лише заявили, що діяльність партії, а також її члена Немирі, здійснюється в рамках чинного законодавства, а всі підступи ГПУ - спроба очорнити опозицію.

ЛІГАБізнесІнформ в партії сьогодні повідомили, що прокуратурі варто розслідувати джерела фінансування Партії регіонів і "карати злодіїв при владі". "Заява про нібито фінансування партії Батьківщина за рахунок коштів конвертаційних центрів - це повна маячня, не підкріплена жодним фактом, ні документом. Це чергова порція брехні, спрямована на дискредитацію головних опонентів влади", - зазначили в партії Тимошенко.

"Партія обурена оприлюдненою дезінформацією. Однак не менше обурення викликає той факт, що Генпрокуратура витрачає свій час і сили на виконання політичного замовлення, в той час як справжні злочини залишаються нерозкритими", - заявили в Батьківщині.

Факти нелегального фінансування, конвертації коштів і відмивання в офшорах, зазначили в партії Тимошенко, - прерогатива правлячої ПР і вищого керівництва країни, чиї спонсори "використовують кошти, отримані нелегальним шляхом".

Батьківщина закликала Генпрокуратуру займатися злочинами у владі і не займатися політичними переслідуваннями опонентів ПР.

Досьє на Батьківщину
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини