RU

Влада налаштована довести до досконалості знання української мови

21.02.2011, 12:05
Влада налаштована довести до досконалості знання української мови - Фото
48b65022031a6e51f293351ae445829d.jpg

Влада налаштована довести до досконалості знання української мови

Молоде покоління українців повинне досконало володіти державною мовою, але не повинне забувати і інші рідні йому мови. Про це у коментарі ЛІГАБізнесІнформ заявив народний депутат з фракції Партії регіонів Володимир Зубанов, коментуючи мовну ситуацію в Україні в Міжнародний день рідної мови під егідою ЮНЕСКО.

Так, В.Зубанов, відповідаючи на питання, яка сьогодні ситуація у мовній сфері, враховуючи критику опозиції в тому, що нова влада проведе політику русифікації, сказала: "Я вважаю, що мовні питання в Україні - тема складна. Але є орієнтири, на які сьогодні можна спиратися. Перше - заява Президента Віктора Януковича, який чітко сказав, що у нас державна мова одна - українська. Друге - є закони президентські, які ми прийняли, які чітко розписали, як повинна розвиватися і використовуватися українська мова, а також те, що повинні бути захищені і інші мови. Але скрізь українська фігурує як основна".

"З огляду на це, треба орієнтуватися на сьогоднішню ситуацію, а також на те, як наша країна буде розвиватися надалі. З мого погляду, є українська як державна. І ми повинні зробити все, щоб поступово, згодом, українська мова використовувалася, щоб її знали у всіх регіонах нашої держави. Але виникає і друге питання: а як бути з тими, хто вважає рідну мову - російську? Тут треба розуміти, що у нас безліч російськомовних людей, які досягли певного віку, тому навряд чи від них можна чекати, що вони будуть добре знати українську мову. Інша справа, коли ми говоримо про молодь, школярів, студентів - вони, звичайно, повинні досконало знати державну мову, але не повинні і забувати ті мови, які для них також є рідними - угорську, російську і так далі. Але перенавчати старше покоління вже пізно", - зазначив нардеп-регіонал.

За словами політика, за часи колишнього Президента у мовному питанні "були певні перекоси, які нинішня влада намагається виправити". "Ющенко хотів зробити українську мову повсюдною протягом двох-трьох років. Така різка політика викликала неприйняття у суспільстві, що об'єктивно. Не можна не враховувати інтереси власних громадян. Тому ми намагаємося усунути перекоси, що збуджували суспільство - квоти на українських виконавців на радіо, виключно українська мова тестування для школярів і так далі", - зазначив В.Зубанов.

"Ця тема дуже чутлива. Тут треба діяти дуже обережно. Але ми повинні розуміти, що у нас держава - Україна. Кожний повинен знати українську мову, але це не означає, що громадянин не може мати права говорити тією мовою, якою йому хочеться. До того ж ми повинні зробити все, щоб наша молодь досконало володіла державною мовою, тому що це наше майбутнє", - сказав політик.

Нагадаємо, сьогодні у всьому світі відзначають Міжнародний день рідної мови під егідою ЮНЕСКО.

Володимир Зубанов: біографія та добірка новин>>>
Партія регіонів: довідка та добірка новин>>>

Петро ШУКЛІНОВ


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини