RU

Владі рекомендують створити нову комісію з Конституції

30.05.2014, 13:26
Владі рекомендують створити нову комісію з Конституції - Фото
Ігор Коліушко
Експерт рекомендує розпустити парламентську комісію з Конституції і створити нову, за участю науковців та громадськості. Про це повідомив на брифінгу глава правління Центру політико-правових реформ, член ради Всеукраїнського об'єднання Майдан, юрист Ігор Коліушко, - передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Він зазначив, що найбільший ризик на сьогодні - це непроведення конституційної реформи. "Я радив би ліквідувати тимчасову спеціальну комісію, яка не виконала свого завдання. Створити конституційну комісію, в якій політичні сили становили б одну третину, а дві третини - вчені і громадськість", - сказав він.

На думку експерта, політично нейтральна частина комісії могла б допомогти виписати такий варіант змін до Конституції, який був би прийнятий в інтересах всієї країни, а не окремих політичних груп. Експерт зазначив, що ризик реалізації конституційної реформи в чиїхось партійних інтересах невеликий. "У нас сьогодні занадто роздроблений політичний спектр, щоб допустити, що хтось організує 300 голосів у парламенті для проведення заточеною під когось політичної реформи. Я думаю , що взаємна недовіра серед політиків не дозволить цього зробити", - пояснив він.

На думку Коліушка, обрання президента дозволить упорядкувати процес підготовки змін до Конституції. Він звернув увагу на те, що проекту змін ще не існує, а президент має право сам подати проект змін до Конституції. "І тоді можна буде більш структуровано вести діалог з парламентом про його прийняття. Важливо, якщо президент вирішить йти цим шляхом, щоб він не перегнув палицю в бік своїх політичних інтересів", - додав він.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини