RU

ВККС хочуть позбавити частини повноважень – їх отримає Вища рада правосуддя

02.02.2021, 14:15
ВККС хочуть позбавити частини повноважень – їх отримає Вища рада правосуддя - Фото
Ілюстративне фото: depositphotos.com

Сьогодні Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроєкт № 4229. Він передбачає, що тепер питанням відбору кандидатів на посаду суддів до місцевих судів буде займатися не Вища кваліфікаційна комісія суддів, а Вища рада правосуддя.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

У пояснювальній записці говориться, що законопроєкт допоможе вирішити "кадровий голод" у місцевих судах – розблокувати і завершити всі конкурси, оголошені минулим складом ВККС, а також провести конкурс серед кандидатів, які пройшли всі стадії відбору, але так і не були призначені.

Раніше, в серпні 2019 року, Вища кваліфікаційна комісія оголосила конкурс до місцевих судів, кандидати пройшли перевірку. Але в листопаді того ж року повноваження ВККС були припинені і проведення конкурсів на посаду суддів зависло в повітрі.

Законопроєкт 4229 пропонує передати повноваження кваліфікаційної комісії із проведення перевірок та конкурсів Вищій раді правосуддя, так як повноважний склад ВККС на сьогоднішній день так і не був сформований, а судді, як і раніше чекають своїх призначень.

Передача повноважень планується тимчасово – до моменту, поки не буде сформований повноважний склад Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Правда, незрозумілим залишається питання фінансування проведення перевірок та конкурсів серед кандидатів на посаду суддів Вищою радою правосуддя, адже згідно з пояснювальною запискою, прийняття цього закону не потребуватиме додаткових витрат із держбюджету країни.

  • У листопаді 2019 року був прийнятий закон №1008 про діяльність органів суддівського управління. Ним був введений новий порядок формування ВККС Вищою радою правосуддя.
  • У грудні того ж року Венеціанська комісія виступила з критикою судової реформи Зеленського.
  • 26 січня 2021 року посли G7 дали Україні рекомендації щодо реформ: зокрема, пропонувалося перезавантажити ВККС і, після заповнення всіх вакантних суддівських посад, об'єднати її з ВРП.

Читайте також: ЦПК: Слуги народу згортають судову реформу

Дарья Мостовая
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини