Визначено час дії закону Савченко: висновок Верховного суду

14.06.2018, 11:41
Визначено час дії закону Савченко: висновок Верховного суду - Фото
Фото: Андрій Гудзенко/LIGA.net

Положення закону, що викликали обурення правоохоронців, не застосовується після 21 червня 2017 року

Попереднє ув'язнення зараховується в строк тюремного покарання з розрахунку "1 день позбавлення волі за 2 дні" тільки на час дії "закону Савченко". Такий правовий висновок щодо часових рамок дії скасованого рік тому скандального закону зробив Верховний суд, пише прес-служба Генпрокуратури.

Правила зарахування попереднього ув'язнення в строк позбавлення волі чи інших видів покарання, передбачених ч. 1 ст. 72 КК, не можна вважати такими, що визначають "караність" або "інші кримінально-правові наслідки діяння" в розумінні ч. 2 ст. 4 КК.

"З урахуванням викладеного, ч. 5 ст. 72 КК в редакції закону від 26.11.2015 № 838-VIIІ не застосовується після набрання 21.06.2017 чинності нової редакції цієї норми", - йдеться у висновку суду.

Верховний суд також додав: висновки про застосування норм права, викладені в його постановах, є обов'язковими для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права.

Згідно із законом авторства Надії Савченко, проводилося дострокове звільнення з місць позбавлення волі. Після його скасування термін попереднього ув'язнення зараховується в строк покарання "день за день", а не "день за два".

Восени 2016 року на той час заступник голови Нацполіціі Вадим Троян заявив, що Рада "повинна терміново" внести зміни в "закон Савченко", оскільки число тяжких злочинів, повторно скоєних звільненими за цим законом особами, зростає. Тоді ж міністр внутрішніх справ Арсен Аваков закликав Раду скасувати цей закон.

18 травня 2017 року парламент скасував "закон Савченко".

Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Депрессия. Сможете распознать ее в себе и близких? Тест на пять вопросов