Військових прокурорів виводять із підпорядкування Міноборони

18.11.2019, 13:58
Військових прокурорів виводять із підпорядкування Міноборони  - Фото
Віктор Чумак (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Військові прокурори будуть цивільними й повністю перейдуть у підпорядкування генеральному прокурору. Про це заявив заступник генпрокурора, головний військовий прокурор Віктор Чумак в інтерв'ю АрміяInform.

"Військових прокурорів уже виводять із-під підпорядкування Міноборони. Й абсолютно точно вже не буде діяти прокурорський "призов" через військове відомство. Ці люди будуть цивільними й повністю перейдуть у підпорядкування генеральному прокурору. Військова прокуратура буде входити до складу Генпрокуратури, а не Міноборони" , - зазначив Чумак.

За його словами, всі види забезпечення прокурори теж будуть отримувати за місцем роботи.

"А не так, як раніше: Міноборони їх забезпечувало, а прокурори його контролювали, що породжувало прямий конфлікт інтересів. У той же час будуть розслідувати ті ж справи з військових злочинів, злочинів у сфері національної безпеки й оборони, в ОПК, на держпідприємствах та у військових формуваннях", - сказав Чумак.

Відповідаючи на питання, як довго триватиме ця демілітаризація, Чумак сказав: "Цей процес досить тривалий. Дедлайном стануть відповідні накази генпрокурора про ліквідацію спочатку Головної військової прокуратури та створення Головної спеціалізованої прокуратури, а потім - про ліквідацію прокуратур регіонів та створення на їх рівні спецпрокуратур. Завершиться процес формуванням спеціалізованих прокуратур гарнізонів. Причому ми проаналізуємо, де в них є потреба, а де - ні".

  • 23 жовтня Чумак заявив, що співробітники органів прокуратури почали проходити переатестацію.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииСмерть доктора Басика. История медика, который покончил с собой после коронавируса