RU

Висування кандидатів у місцеві ради почнеться 5 квітня

04.04.2014, 14:36
Висування кандидатів у місцеві ради почнеться 5 квітня - Фото
aa0d6469859d736a7cfaaaf4efb455cb.jpg
Сьогодні, 4 квітня, стартували вибори до органів місцевого самоврядування. Із завтрашнього дня кандидати можуть висувати свої кандидатури, але при цьому у них досі немає нових правил участі у виборчих перегонах. Про це на прес-конференції повідомив голова правління Комітету виборців України Олександр Черненко.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, 25 травня територіальні громади обиратимуть 38 міських голів та депутатів двох міських рад, в тому числі в Києва. Однак, Верховна Рада повернеться до перегляду закону про вибори депутатів Верховної Ради АР Крим  місцевих рад та сільських, селищних, міських голів тільки у вівторок, 7 квітня.

Черненко вважає, що блокування змін до закону про місцеві вибори створить прецедент, коли кампанія розпочнеться за найбільш розкритикованим в історії України законом. "Традиційно під час одночасного проведення загальнонаціональних і місцевих виборів в Україні останні часто залишаються без уваги ЗМІ та міжнародних спостерігачів, хоча саме місцеві вибори завжди є більш проблемними з точки зору демократичних стандартів. Враховуючи вкрай недосконале законодавство, ми не можемо 25 травня на тлі відносно чесного і демократичного волевиявлення на виборах президента, отримати брудні та сфальсифіковані місцеві кампанії", - сказав Черненко.

Координатор виборчих програм громадської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська зазначила, що за чинним законом склад територіальних виборчих комісій ризикує бути непропорційним, а керівні посади будуть розподілені незбалансовано, що призведе до монополії на прийняття рішень для однієї з політичних груп.

Друга редакція закону також не дасть можливості реалізувати повноцінну кампанію в Києві і усуне з виборчої гонки потенційних самовисуванців. "Чинне законодавство не передбачає права на самовисування. Цей привілей віддано партіям. Конкурента легко усунути з виборчої кампанії шляхом скасування його реєстрації або навіть не допустити до виборів взагалі", - сказала вона.

Айвазовська нагадала, що в 2010 році на місцевих виборах підставою для відмови в реєстрації могли бути елементарні технічні похибки при оформленні документів, наприклад, фотографія нестандартного розміру. На її думку, цю ситуацію треба виправляти: технічні похибки не повинні бути підставою для відмови в реєстрації, у кандидатів має бути право просто виправити їх.

Читайте також: Місцеві вибори - 2014: чим небезпечна бездіяльність Ради

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини