RU

Виступ Порошенка на церемонії підписання асоціації: повний текст

27.06.2014, 13:23
Виступ Порошенка на церемонії підписання асоціації: повний текст - Фото
Петро Порошенко (фото - ЕРА)
Україна і Європейський союз сьогодні в Брюсселі підписали економічну частину угоди про асоціацію.

Президент України Петро Порошенко, у своєму виступі перед церемонією підписання заявив, що сьогоднішній день найважливіший для України після дня проголошення незалежності. Він нагадав, що підписання угоди стало результатом семирічної роботи і підкреслив, що за останні місяці Україна заплатила найбільшу ціну за те, щоб європейські мрії стали дійсністю.

Повний текст виступу Петра Порошенка:

Шановні президенти, прем'єр-міністри, шановні гості!

Це чудовий день. Мабуть, найважливіший день для моєї країни після дня проголошення Незалежності. Цей момент важливий для історії, для майбутнього. Він показує наскільки може все змінитися за короткий період часу.

Я підпишу Угодау про Асоціацію, використовуючи кулькову ручку, на якій написано "Асоціація Україна - ЄС, Вільнюс 29 листопада 2013". Тоді це не відбулося, але кулькова ручка залишилася. Ми бачимо, що вона демонструє, що історичні події невідворотні.

Документ, який ми будемо підписувати сьогодні - це не тільки політичний і економічний документ. Це символ долі і прагнень, які не можна зруйнувати, для людей, які пожертвували своїм життям і здоров'ям для того, щоб це відбулося. І це сильно нагадування того, що люди повинні прагнути жити краще.

Україні знадобилося сім довгих років для того, щоб подолати цей жахливий, тернистий шлях до економічної асоціації, політичної асоціації з Європейським Союзом. Цей шлях мав свої позитивні і негативні сторони, але, врешті-решт, сьогодні ми прийшли. Вся Україна і також Крим. Нагадуємо, що Угода про асоціацію з ЄС - це вся Україна.

Шановні друзі!

Об'єднана Європа - це курс країн, але це не означає, що немає опонентів цієї думки. Була велика кількість спроб знищити європейський проект об'єднання, наприклад, як це сталося протягом останніх місяців в Україні.

Україна, Грузія і Молдова є країнами, які показують нові економічні цілі. Але насамперед - це свобода і демократія, які на пострадянському просторі залежатимуть від наших можливостей втілювати реформи, які відбудуться, в тому числі за допомогою Угоди про Асоціацію.

Ми б хотіли підписати Угоду на більш кращих умовах, ніж такі, які ми маємо зараз, але з іншого боку - зовнішня агресія на Україну дає ще один сильний поштовх для того, щоб зробити цей важливий крок.

Підписуючи цю Угоду, Україна обіцяє, що буде впроваджувати реформи. Але це документ також і спільної відповідальності.

Таким чином, на тлі політичної асоціації ми також очікуємо, що Європейський Союз буде робити все, щоб підтримати наш суверенний вибір, захищати нашу українську незалежність і територіальну цілісність.

Багато що залежатиме від європейської солідарності з трьома країнами, які заплатили велику ціну для того, щоб бути частиною Європи і бути з Європою. Або Європа буде вільною, або частково вільною. Чи повинна вона хвилюватися про анексію, або про можливість виникнення інших конфліктів у майбутньому? Поки на це питання важко відповісти, але відповідь буде залежати від успіху чи провалу документа, який буде сьогодні підписано.

Україна вирішила, що Угода буде працювати. Наші три країни починають дуже важкий, хворобливий, але важливий шлях реформ. Економічна інтеграція та політична асоціація з ЄС - ось, власне, наше розуміння успішного розвитку. Для того щоб все це працювало, ми готові до ратифікації. Ми вважаємо, що ратифікація в європейських столицях також відбудеться швидко.

За останні місяці Україна заплатила велику, найбільшу ціну за те, щоб європейські мрії стали дійсністю. Про це треба пам'ятати. Коли Україна буде готова приєднатися до ЄС, вона приєднається до ЄС.

Для ЄС це, мабуть, майже нічого не означає, але це означає багато чого для моєї країни. Під час сьогоднішнього підписання я хотів би зробити одностороннє проголошення - підписуючи Угоду про асоціацію з ЄС Україна, як європейська держава, яка має однакові цінності - верховенство закону і свободи, підкреслюючи майбутнє членство України в ЄС. Угода про асоціацію - це інструмент підготовки до майбутнього приєднання. ЄС - це не тільки частина країн, об'єднаних в союз. ЄС - це ідея, це відповідь вимогам. Для цього країни ЄС і країни не ЄС повинні сьогодні зробити важливий крок.

Я дякую всім вам, шановні Президенти, шановні Голови Урядів, шановний Президент Комісії, шановний Президент Ради Європи та представники Європейської комісії.

Це - результат нашої спільної роботи. І сьогодні ми бачимо дуже важливий результат для людей України і громадян Європейського Союзу.

Слава Україні!

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини