RU

Висновки Європейської ради щодо України: повний текст

27.06.2014, 17:14
Висновки Європейської ради щодо України: повний текст - Фото
f8aa32e2925b392833f8440f857fb38b.jpg
Рада ЄС закликала уряд Росії вплинути на угруповання бойовиків для деескалації ситуації на сході України. Про це йдеться у висновках Європейської ради з ситуації в Донбасі, оприлюднених сьогодні на сайті президента України.

Висновки Європейської ради щодо України від 27 червня:

"1. Посилаючись на заяви глав держав і урядів з України від 6 березня і 27 травня, висновки Європейської ради від 21 березня і висновки ради з питань іноземних справ від 23 червня, Європейська рада висловлює свою підтримку мирного плану, проголошеного минулого тижня президентом Петром Порошенком. Європейська Рада звертає увагу на заяву президента Росії з підтримки мирного плану і рішення Ради федерації про скасування дозволу на використання російських військ на території України.

2. Європейська рада шкодує, що припинення вогню, якого дотримується українська влада, не привели до повного припинення військових дій. Тому рада закликає всі сторони бути щиро відданими виконанню мирного плану. Рада закликає уряд Російської федерації активно використовувати свій вплив на незаконні збройні угруповання і зупинити потік зброї і бойовиків через кордон, щоб досягти швидких і відчутних результатів у деескалації. Європейська рада підтримує місію ОБСЄ з моніторингу з реалізації плану мирного врегулювання, а також її роль у підтримці режиму припинення вогню і створення ефективного прикордонного контролю.

3. Європейська рада підтверджує свою готовність сприяти процесу економічної стабілізації в Україні і вітає дві останні значні виплати Європейської комісії на загальну суму 750 млн євро в рамках контракту з розвитку держави і пакету макрофінансової допомоги. У цьому контексті рада очікує координаційна нарада донорів високого рівня по Україні, яка відбудеться в Брюсселі 8 липня.

4. Враховуючи березневі висновки і рішення не визнавати незаконну анексію Криму і Севастополя, Європейська рада вітає роботу виконану комісією з метою здійснення цієї політики і рішення заборонити імпорт товарів з Криму та Севастополя, що не мають українського сертифіката.

5. Європейська рада нагадує, що комісія, Європейська служба зовнішньої дії і держави-​​члени провели підготовчу роботу по можливим цілеспрямованим заходам, як вона того вимагала в березні, для того, щоб можна було негайно вжити подальші кроки в разі, якщо події на сході України будуть цього вимагати. Враховуючи це, Європейська рада очікує, що до понеділка 30 червня зроблені наступні кроки:

- угода про механізм контролю, під наглядом ОБСЄ, про припинення вогню та ефективного контролю за кордоном;

- повернення трьох прикордонних пропускних пунктів української влади (Ізварине, Довжанський, Червонопартизанськ);

- звільнення заручників, у тому числі всіх спостерігачів ОБСЄ;

- початок реальних переговорів з імплементації мирного плану президента Порошенка.

Рада оцінить ситуацію і, у разі необхідності, прийме необхідні рішення. Європейська рада підкреслює свою готовність знову зібратися в будь-який час для подальших значних обмежувальних заходів".

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини