Вісім головних новин України та світу на 19:00 18 лютого

18.02.2020, 19:00
Вісім головних новин України та світу на 19:00 18 лютого - Фото

Кожен день о 19:00 LIGA.net публікує головні новини дня. Нічого зайвого - тільки важливе

1. РОСІЙСЬКІ ОКУПАНТИ АТАКУВАЛИ БІЛЯ ЗОЛОТОГО. Армія відповіла агресору "з усього озброєння". Потім ворог запросив режим тиші. Загинув один український військовий, троє - отримали поранення, двоє - контужені. Зеленський заявив, що "ситуація під контролем" і "курс на припинення війни залишиться незмінним" (докладніше).

2. ДО УКРАЇНИ ПРИЇДЕ МІСІЯ МВФ. Експерти прибудуть для обговорення "політики, спрямованої на досягнення потужного зростання й забезпечення стабільності". Дату їх приїзду до Києва в МВФ не уточнили (докладніше).

3. ХТО БУДЕ В ПАТРУЛЯХ ДОНБАСУ. Йдеться про спільне патрулювання лінії розмежування. У патрулі увійдуть тільки представники громад тимчасово окупованого Донбасу. "Це не військові, це не озброєні люди <...> сила буде тільки з боку України", - говорить Данілов (докладніше).

4. СУД В ГААЗІ ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ РФ ВИПЛАТИТИ $50 МЛРД У СПРАВІ ЮКОСу. РФ оскаржить рішення, наполягаючи на тому, що екс-акціонери ЮКОСE "не були сумлінними інвесторами". РФ звинувачують в тому, що вона зробила атаку на ЮКОС, щоб заволодіти її активами, а також позбавити політичного впливу Ходорковського. Рішення суду може бути підставою для арешту активів РФ (докладніше).

5. КАБМІН УХВАЛИВ ПОКАЗНИКИ ЕФЕКТИВНОСТІ РОБОТИ ГЛАВ ОДА. Всього виділено 24 показники. Наприклад, рівень охоплення щепленнями або обсяг доходів зведеного бюджету області. Щокварталу буде складатися рейтинг регіонів. До нього прив'яжуть систему мотивації для глав ОДА (докладніше).

6. РНБО СХВАЛИЛА СТРАТЕГІЮ НАЦБЕЗПЕКИ. Документ визначає найвищим пріоритетом держави - встановлення миру як запоруки розвитку країни, але без втрати суверенітету. Стратегія ґрунтується на принципах стримування, стійкості і взаємодії. Також визначені пріоритети націнтересів. Документ відправили на затвердження президентові (докладніше).

7. У 2019 ЕКСПОРТ IT-ПОСЛУГ СКЛАВ УКРАЇНІ $2,4 МЛРД. Експорт IТ-послуг склав 16% експорту всіх послуг з України і приніс $15,23 млрд. 79,2% експорту IТ-послуг склали комп'ютерні послуги - $1,92 млрд, 16,3% - експорт інформаційних послуг - $395,5 млн. Експорт телекомунікаційних послуг приніс $110,6 млн. У 2019 Україна імпортувала IТ-послуг на $495,8 млн (докладніше).

8. ДИРЕКТОР NEWSONE ЗВИНУВАТИВ ЗАСНОВНИКА LANET В НЕПРАВДИВИХ СВІДЧЕННЯХ. Мазур з Lanet заявляв, що каналу NewsOne пропонували залишитися в цифрі і припинити мовлення в аналогу. Будяк з NewsOne назвав це "черговою брехнею". За його словами, в 2018 році йшлося про повне припинення співпраці через "проросійську позицію" каналу, а щодо цифри нічого не звучало (докладніше).

Читайте також головний текст цього дня: "Соросята ухандокали економіку?" Поки що ні, але буде складно. 6 висновків для кожного українця

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектИнтервью Фукуямы на Visa Cashless Forum 2020: о новой реальности и последствиях пандемии