RU

Вищий спецсуд відклав касацію Тимошенко на 12 липня

26.06.2012, 13:04
Вищий спецсуд відклав касацію Тимошенко на 12 липня - Фото
4f61083eea0220add912cd1675213a75.jpg
Судова палата у кримінальних справах Вищого спеціалізованого суду України перенесла на 12 липня розгляд скарги екс-прем'єра Юлії Тимошенко на незаконність газового вироку.

Як повідомляє офіційний сайт Тимошенко, головуючий у справі суддя Станіслав Міщенко пояснив: "Суд прийняв до уваги, що для розгляду скарги необхідно отримати докази. Колегія суддів постановила: відкласти розгляд справи на 12 липня".

Захисник екс-прем'єра Сергій Власенко вважає, що таким судовим рішенням влада намагається створити додаткові перешкоди для Тимошенко на шляху до вирішення Європейського суду з прав людини. "В черговий раз відкладено розгляд справи за надуманими підставами. Ми розуміємо, що рішення в цьому суді не буде незалежним. Більш того, суд вже знає, яке рішення прийме", - зазначив адвокат.

Нагадаємо, до суду надійшло клопотання Тимошенко про розгляд касаційної скарги без неї. Проте сторона державного обвинувачення зажадала забезпечити присутність екс-прем'єра в касаційному розгляді і запропонувала знову перенести розгляд скарги. При цьому прокурор послалася на постанову Київського районного суду Харкова про призначення судово-медичної експертизи про стан здоров'я Тимошенко.

Вчора в Київському районному суді Харкова сторона звинувачення теж добилася перенесення засідання по справі ЄЕСУ та проведення судово-медичної експертизи Тимошенко, щоб дізнатися, чи можна її вивозити і до цього суду.

Чинне кримінально-процесуальне законодавство таким чином вирішує питання про участь засудженого та інших осіб у слуханні кримінальної справи касаційною інстанцією: прокурор повинен бути присутнім обов'язково (стаття 391 КПК), інші беруть участь у справі особи тільки "можуть брати участь". А можуть і не приймати, відзначають юристи. Встановлено право суду запросити їх у разі потреби для надання пояснень, - тобто якщо суд визнає необхідним їх участь, він може їх запросити. Формального присутності засудженого, який не бачить необхідності у своїй присутності і якого суд не має наміру допитувати, КПК не вимагає.

Досьє на Юлію Тимошенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини