RU

Вищий спецсуд у "справі Кучми" відмовив у відводі суддів

26.06.2012, 12:01
Вищий спецсуд у
Сам Леонід Кучма на засіданні суду відсутній
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ відмовив у задоволенні клопотання потерпілої сторони і її захисту про відвід колегії суддів у справі з розгляду законності зняття звинувачень з другого президента України Леоніда Кучми в причетності до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. Таке рішення суд оголосив після повернення з дорадчої кімнати.

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, суд вказав, що підстав для задоволення цього клопотання, визначених законом, ні, а відмова в задоволенні попередніх клопотань не є такою підставою.

Клопотання про відвід колегії суддів заявив потерпілий Олексій Подольський, адвокати Миколи Мельниченка Микола Неділько й Павло Сичов. Своїх колег підтримала і адвокат Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко. Свою позицію адвокати аргументували тим, що склад суду займає упереджену позицію, відмовившись задовольнити їхні попередні клопотання.

Проти такого клопотання виступили представники прокуратури та захисники Кучми.

Сьогодні Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ розпочав розгляд касаційної скарги Генеральної прокуратури України на зняття звинувачень з другого президента України Леоніда Кучми (1994-2005 рр.) в причетності до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. Сам Кучма на засіданні відсутній.

31 травня Вищий спеціалізований суд України переніс засідання на 26 червня у зв'язку з необхідністю забезпечення права учасників процесу на ознайомлення з касаційною скаргою, поданою М.Недільком, а також у зв'язку з тим, що не завершився термін, відведений для усунення недоліків у касаційній скарзі потерпілого Олексія Подольського.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини