RU

Вищий спецсуд дав Тимошенко тиждень на роботу над помилками

28.08.2013, 09:43
Вищий спецсуд дав Тимошенко тиждень на роботу над помилками - Фото
8b920cf9e8eac5ad3d6c29610f041d43.jpg

Вищий спецсуд з розгляду цивільних і кримінальних справ дав Юлії Тимошенко тиждень на усунення недоліків у заяві про перегляд Верховним судом вироку щодо "газової справи" у зв'язку з рішенням Європейського суду з прав людини. Про це в ефірі 5 каналу повідомив захисник екс-прем'єра Сергій Власенко.

"Європейський суд визнав, що суд по Тимошенко проводив упереджений суддя, порушував закон, а значить, таке рішення має бути скасовано. Саме тому Юлія Тимошенко звернулася з відповідною заявою до Верховного суду, однак за результатами судової реформи рішення про передачу справи до Верховного суду приймає Вищий спеціалізований суд. Згідно Кримінально-процесуального кодексу, вони повинні зробити це протягом 15 днів. Ми подавали заяву першого серпня, сьогодні 27-е. Але сьогодні ми отримали дуже цікавий лист, який підписано навіть не суддею, а начальником управління: "На ваше звернення повідомляємо, що постановою судді-доповідача заявниці надано строк до 5 вересня для усунення недоліків заяви, поданої в порядку глави 32.1, інших рішень суддею доповідачем не приймалося", - заявив Власенко.

Він також додав, що з точки зору закону Тимошенко мали звільнити 1-го серпня. "Тому що рішення Європейського суду отримало статус остаточного, але оскільки ця справа тотально політична, то все залежить від рішення Віктора Януковича", - зазначив він.

Нагадаємо, 1 серпня захист Тимошенко подав до Верховного суду через Вищий спецсуд заяву з вимогою переглянути і скасувати вирок щодо "газової справи" і відпустити екс-прем'єра на свободу. Підставою для такого звернення стало набуття чинності 31 липня рішення ЄСПЛ у справі "Тимошенко проти України", в якому було встановлено ряд порушень при арешті екс-прем'єра в рамках розгляду "газової справи".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини