Вищий адмінсуд просить Порошенка ветувати закон про статус суддів

10.06.2016, 18:14
Вищий адмінсуд просить Порошенка ветувати закон про статус суддів - Фото
0a197addf30569853421b933835043a1.jpg
Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) просить президента Петра Порошенка накласти вето на прийнятий 2 червня закон про судоустрій і статус суддів. Про це повідомляє прес-служба Вищого адмінсуду.

"Вищий адміністративний суд України звернувся до президента України Петра Порошенка з проханням застосувати надане йому Конституцією України право вето щодо прийнятого 2 червня 2016 року Верховною Радою України закону Про судоустрій і статус суддів", - сказано в повідомленні.

На думку суддів ВАСУ, закон частково не відповідає вимогам ст. 1 і ст. 8 Конституції, згідно з якими Україна є правовою державою, де визнається і діє принцип верховенства права, елементом якого є принцип правової визначеності, про що неодноразово зазначав у своїх рішеннях Конституційний Суд.

Судді наводять як приклад ч. 5 ст. 125 закону про судову реформу, де передбачається, що "з метою захисту прав, свобод та інтересів особи в сфері публічно-правових відносин діють адміністративні суди".

"Але цю статтю повністю проігноровано законом про судоустрій і статус суддів, а також не взято до уваги рекомендації, які 23 жовтня 2015 року прийняла Єврокомісія За демократію через право, якими визнається існування адміністративних судів як автономної судової системи", - сказано в повідомленні

Очолювати вертикаль адміністративних судів повинен лише один, не підпорядкований нікому Вищий адміністративний суд України, який організаційно, юридично і процесуально буде повністю самостійним і незалежним, підкреслили в ВАСУ.

2 червня Верховна Рада прийняла новий закон про судоустрій і статус суддів, який передбачає оновлення суддівського корпусу та створення антикорупційного суду. За закон про судоустрій і статус суддів №4734 проголосував 281 народний депутат.

Законом передбачено конкурсний відбір суддів на вакантні посади, також передбачена повна перевірка декларації кандидата на посаду судді, а також перевіряються декларації родичів кандидата.

Читайте також:  Хороші і не дуже хороші новини. Деталі судової реформи

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю