RU

Вищий адмінсуд не визнав протиправним голосування 16 січня

24.01.2014, 16:20
Вищий адмінсуд не визнав протиправним голосування 16 січня - Фото
84b7f3ce260d203342a653f3233ef198.jpg
Вищий адміністративний суд України 23 січня відмовив народним депутатам у відкритті позову про визнання протиправним голосування 16 січня в Верховній Раді. Про це повідомляє прес-служба ВАСУ.

"22 січня 2014 року позивачі звернулися до Вищого адміністративного суду України з десятьма окремими позовами, в яких оскаржували дії та бездіяльність Верховної Ради при розгляді низки проектів законів та прийнятті цих законів на пленарному засіданні Верховної Ради 16 січня 2014 (в кожному позові позивачі оскаржували розгляд і прийняття окремого проекту закону). 23 і 24 січня 2014 року Вищий адміністративний суд прийняв рішення по кожному з десяти позовів. Суддя своїми постановами відмовив у відкритті провадження у справах за позовами народних депутатів України Яценюка А.П., Кличка В.В., Тягнибока О.Я. до Верховної Ради України про визнання дій та бездіяльності протиправними", - йдеться в повідомленні.

"Як випливає з судових рішень, судді Вищого адміністративного суду вважають, що при розгляді проекту законів та прийнятті законів Верховна Рада України не виконує владних управлінських функцій, а реалізує свої повноваження з законодавчої діяльності (здійснює власне парламентську функцію законотворчості). Тоді як п.1 ч.1. ст. 3 Кодексом адміністративного судочинства України передбачено, що справа адміністративної юрисдикції - це публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. У зв'язку з цим, судді ВАСУ переконані, що подібні позови не підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства", - наголошується в рішенні.

Разом з тим судді у свої рішеннях відзначають, що Конституційним Судом України може бути визнаний неконституційним правовий акт Верховної Ради, в процесі прийняття або схвалення якого були порушені процедурні вимоги, що встановлюються безпосередньо Конституцією України, за умови набрання чинності .

Нагадаємо, Верховна Рада 16 січня ухвалила держбюджет України на 2014 рік, а також ряд резонансних законів без обговорення шляхом підняття рук.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини