RU

Вища рада юстиції перевіряє суддів у справах Тимошенко і Луценка

27.08.2013, 11:45
Вища рада юстиції перевіряє суддів у справах Тимошенко і Луценка - Фото
Олександр Лавринович

Вища рада юстиції (ВРЮ) розглядає звернення по суддях Печерського районного суду Києва Родіону Кірєєву і Сергію Вовку, які винесли вироки у справах екс-прем'єра Юлії Тимошенко та екс-глави МВС Юрія Луценка. Про це в інтерв'ю газеті Комерсант-Україна заявив глава ВРЮ Олександр Лавринович.

"Щодо відповідальності суддів можу сказати, що незалежно від їхніх прізвищ або місця роботи ми розглядаємо всі звернення, що стосуються дисциплінарних порушень або порушення присяги судді. У ВРЮ є звернення і по вказаних вами суддях. Призначено перевірки, йде підготовка матеріалів до розгляду", - сказав він.

На питання, скільки часу може зайняти цей процес, Лавринович відповів: "Оскільки кожне питання ретельно вивчається і потім колегіально і публічно обговорюється, підготовка питання вимагає часу. Залежно від складності, такі перевірки у нас займають по кілька років. Є справи ще з 2004 року, а коли справа не дуже складна, то рішення може бути прийнято протягом року. Ця робота схожа на суддівську - без зіставлення висновків Вищої кваліфікаційної комісії суддів, членів ВРЮ, доводів судді та обговорення рішення не може бути прийнято".

Коментуючи рішення ЄСПЛ, який визнав неправомірними затримання, арешт і утримання під вартою Тимошенко і Луценка, Лавринович зазначив: "ЄСПЛ відхилив практично всі претензії Юлії Тимошенко, крім однієї, що стосується мотивів судді (Кірєєва, - ред.) по її арешту. Йшлося про те, що норми, на підставі яких суддя приймав рішення, не відповідали ст. 5 Конвенції з прав людини. Держава виконала це рішення суду, змінивши норми Кримінального процесуального кодексу. Крім того, якщо стосовно людини було прийнято рішення про арешт з порушенням положень конвенції, але обвинувальний вирок набув чинності, то конвенція не передбачає зворотних дій".

Нагадаємо, в травні цього року опозиційна партія Батьківщина зажадала від Верховної Ради притягти Кірєєва і Вовка до відповідальності за арешт і вироки Тимошенко і Луценку. Йшлося, зокрема, про ініціювання перед ВРЮ питання про проведення дисциплінарного провадження щодо цих суддів.

Досьє на Олександра Лавриновича

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини