RU

Вирок Тимошенко не повинен зашкодити зближенню з ЄС, - МЗС

11.10.2011, 17:42
Вирок Тимошенко не повинен зашкодити зближенню з ЄС, - МЗС - Фото
b97ede6259d488f0e7904d53344213d8.jpg

Вирок Тимошенко не повинен зашкодити зближенню з ЄС, - МЗС

Вирок колишньому прем'єр-міністру України Юлії Тимошенко не повинен зашкодити зближенню України і Європейського союзу. Про це сказано в офіційній заяві Міністерства закордонних справ України щодо обговорення всередині Євросоюзу внутрішньополітичної ситуації в Україні і ходу переговорного процесу щодо Угоди про асоціацію.

"В Україні уважно стежать за обговоренням всередині ЄС внутрішньополітичної ситуації в Україні і ходу переговорного процесу по Угоді про асоціацію", - говориться в повідомленні МЗС.

"Угода про асоціацію між Україною і ЄС покликана продовжити процес об'єднання Європи, який було розпочато два десятиріччя назад. Тому обмеження відносин України і ЄС статусом сусідства є для української сторони абсолютно неприйнятним. В рамках угоди ми взяли на себе зобов'язання, які є співмірними із зобов'язаннями країн-кандидатів, не отримуючи при цьому необхідної фінансової допомоги, оскільки бачимо місію документа в тому, щоб відкрити шлях Україні до Європи", - зазначили в МЗС.

У відомстві додали, що продовження процесу розширення - запорука життєздатності ЄС та його історичної перспективи.

"Будь-які внутрішні процеси чи одномоментні події не можуть бути причиною відмови від такої взаємності, оскільки мова йде про стратегічну перспективу відносин України і ЄС. Справа Юлії Тимошенко не є винятком і не повинна мати будь-якого негативного впливу на процес укладення Угоди про асоціацію, про що сама пані Тимошенко неодноразово заявляла", - йдеться у заяві.

"Оголошений сьогодні вирок - справа суду. У засудженої та її адвокатів відповідно до українського законодавства є достатньо інструментів оскарження судового рішення і захисту своїх правових позицій через механізм апеляції. Українська влада в межах своїх конституційних повноважень зробить все можливе для забезпечення прозорості цього процесу", - додали в МЗС.

При цьому у відомстві наголосили, що виконавча влада жодним чином не втручається і не буде втручатися в цей процес. "Парламент може зіграти свою роль, внісши зміни до Кримінального кодексу та інших законів України з метою декриміналізації порушень, за вчинення яких була засуджена Юлія Тимошенко. До Верховної Ради внесені відповідні ініціативи. Наразі вони очікують на розгляд парламентарями", - говориться в повідомленні.

"Ні українські, ні закордонні чиновники не можуть здійснювати тиск на судову гілку влади. Судова справа не може також використовуватися як засіб тиску в переговорному процесі щодо Угоди про асоціацію", - переконані в українському зовнішньополітичному відомстві.

"Ми готові до продовження діалогу з нашими партнерами з усіх складних питань, але сьогодні треба використати історичну можливість, виявити політичну волю і далекоглядність щодо майбутнього України і всього європейського континенту, успішно завершивши переговори по Угоді про асоціацію", - зазначили в МЗС.

Нагадаємо, сьогодні Печерський суд Києва визнав екс-прем'єра Тимошенко винною в перевищенні влади і службових повноважень при підписанні газових контрактів в 2009 році і засудив її до позбавлення волі строком на сім років.

Адвокати Тимошенко сподіваються, що рішення суду вдасться скасувати в апеляційному порядку.

Світова громадськість, зокрема Європейський союз висловили стурбованість цим рішенням. Низка країн ЄС заявила, що вирок екс-прем'єру істотно ускладнить відносини з Україною.

Справа Тимошенко: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини