RU

Виробник скандальних футболок отримав притулок у Хорватії

11.12.2012, 11:31
Виробник скандальних футболок отримав притулок у Хорватії - Фото
Денис Олейников з родиною (фото - персональна сторінка в Facebook
Український бізнесмен Денис Олейников і його сім'я отримали постійний політичний притулок в Хорватії. Про це директор скандально відомої компанії ProstoPrint написав у своєму блозі.

"Минулого тижня я і моя сім'я отримали постійний політичний притулок в Хорватії. Ще одна європейська країна де-факто визнала наявність політичних репресій в Україні. Відтепер ми не шукачі притулку (asylum seekers), а самі що ні на є натуральні біженці (asylees), у нас і довідка є. Тепер ми можемо жити і працювати в Європі на тих же правах, що й місцеві громадяни, їздити по світу без віз - крім Штатів. І з почуттям глибокого внутрішнього задоволення посилати продажну українську міліцію, тому як Інтерпол не застосовує санкцій до осіб, яких переслідують на Батьківщині з політичних мотивів", - зазначив він.

Олейников уточнив, що група європейських слідчих 14 місяців вивчала надані їм документи, друковані матеріали, відео- і аудіозаписи, запити в державні органи та їх відповіді: "Траплялися й багатогодинні співбесіди в Центрі для біженців, і перехресні опити, хоча завжди до нас ставилися неупереджено і позитивно ... Ми довели, що вся історія з нібито замовленням футболок Євро-2012 в ProstoPrint була повністю зрежисована".

"Тут, в Хорватії, мені іноді здається, що це все було не зі мною, не з моїми людьми з ProstoPrint ... З 20-річної дівчинки вибивали свідчення під загрозою згвалтування, а мати, яка виховує одну двох синів, тримали в УБОЗі до п'ятої ранку, лякаючи позбавленням батьківських прав ... Про якісь речі я волів мовчати до тих пір, поки ми не отримали притулку. Про те, що мене постійно в Києві вела "наружка", контролюючи всі переміщення. Про те, що майже тиждень у моєму дворі в Одесі чергувала невідома машина з людьми всередині - машина одна і та ж, номери різні. А двір темний і освітлюються, і поки я в Києві, в Одесі - дружина і двоє маленьких дітей", - пише Олейников.

За його словами, всі ці факти отримали неупереджену та адекватну оцінку - у вигляді рішення Республіки Хорватія про надання його родині політичного притулку.

Нагадаємо, директор фірми ProstoPrint Денис Олейников в минулому році покинув Україну разом зі своєю родиною. Підприємство займалося випуском і печаткою на футболках. Проблеми в компанії почалися після початку продажів футболок з логотипом "Спасибі жителям Донбасу". На підприємство навідалася з перевіркою податкова служба. У відповідь Олейников і співробітники його фірми влаштували акцію на Майдані - продавали футболки з рук. За словами Олейникова, тиск на фірму став зростати, і йому довелося покинути Україну, побоюючись за свою сім'ю.

Пізніше представники влади пояснювали проблеми ProstoPrint порушенням авторських прав на символіку Євро-2012
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини