RU

Вимога ЄС: Тимошенко повинна мати можливість піти на вибори

20.09.2011, 11:10
Вимога ЄС: Тимошенко повинна мати можливість піти на вибори - Фото
598b631f3578beb88ffbdc65f514f810.jpg

Вимога ЄС: Тимошенко повинна мати можливість піти на вибори

Одна з ключових вимог Євросоюзу до України - лідери опозиції повинні мати можливість брати участь в парламентських виборах 2012 року. В іншому випадку Брюссель готовий заблокувати набуття чинності угоди про асоціацію між Україною і ЄС. Про це в інтерв'ю КоммерсантЪ-Украина заявив комісар Європейського Союзу з питань розширення і європейської політики сусідства Штефан Фюле (на фото).

Торкаючись питання, що буде з переговорами щодо угоди про асоціацію, якщо Київ не виконає вимогу ЄС про декриміналізацію статті Кримінального кодексу, яка дозволить вирішити проблему кримінальних справ проти представників опозиції, європолітик сказав: "Ми дуже рішуче налаштовані закінчити переговори щодо угоди, тому що вона хороша для всіх нас - і для України, і для ЄС. Але якщо розв'язання проблем, про які йдеться, не буде знайдене, зробити це, можливо, буде складно. Якщо ми парафуємо цю угоду, то пізніше від нас будуть чекати, що ми її підпишемо, а потім - ратифікуємо. А з ратифікацією можуть виникнути проблеми".

Також не дивлячись на те, що тимчасова угода, яка регулює створення зони вільної торгівлі (ЗВТ), не вимагає ратифікації, її буде укласти не просто. "Ми пропонуємо Україні не звичайну угоду про ЗВТ, а створення глибокої і всеосяжної зони вільної торгівлі. А це не тільки торгові відносини. Це означає, що ми фактично включаємо Україну в загальний ринок ЄС, який є одним з найуспішніших проектів Євросоюзу. Ви б не стали пропонувати ці можливості країнам, у яких є проблеми з дотриманням ваших основних цінностей, чи не так? " - сказав Фюле.

"Сьогодні у України - історичний шанс. Вам залишилося зробити один або два кроки. І якщо зараз ви не використаєте цей стратегічний момент, у вас, схоже, буде небагато можливостей повернутися на ті ж позиції в переговорах з ЄС. Знаєте, є люди, які кажуть, що наші відносини розвиваються по синусоїді, що у нас регулярні зльоти і падіння. Але я вас запевняю - це не так. У цьому випадку не йдеться про циклічний розвиток. Сьогодні ми з вами близькі до того, щоб перейти на абсолютно новий рівень взаємовідносин. І я боюся, що, якщо ми втратимо цю можливість, нам буде дуже важко до неї повернутися", - резюмував він.

Інтеграція в Євросоюз: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини