RU

Вихід Росії з ДЗЗСЄ небезпечний новою агресією РФ в Європі - МЗС

11.03.2015, 16:06
Вихід Росії з ДЗЗСЄ небезпечний новою агресією РФ в Європі - МЗС - Фото
Євген Перебийніс
Заява Росії про повне припинення участі в Договорі про звичайні збройні сили в Європі може призвести до непропорційного нарощування Росією озброєнь, отримання односторонніх переваг і небезпеки нової агресії РФ в Європі. Про це сьогодні на брифінгу повідомив речник МЗС Євген Перебийніс, - передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

За його словами, Україна стурбована оголошеним учора Росією припиненням участі в роботі загальної консультативної групи Договору про звичайні збройні сили в Європі. Перебийніс нагадав, що Росія ще в 2007 році оголошувала про припинення своєї участі в Договорі, і згодом системно використовувала це для приховування масштабного нарощування і переозброєння своїх звичайних збройних сил. "Новітні типи російських важких наступальних озброєнь, які повинні були підпадати під контроль в рамках договору, застосовуються зараз і на сході України, в той час як інші сторони продовжують старанно виконувати договір", - сказав він.

"Ми виходимо з того, що маневри Росії навколо участі в договорі не сприяють поновленню переговорного процесу щодо контролю над звичайними озброєннями в Європі, що ще раз свідчить про нещирість намірів, спрямованих на отримання односторонніх переваг, небажанні російської сторони дотримуватися раніше взятих на себе юридичних зобов'язань", - сказав він.

Перебийніс вважає, що ці дії Росії загрожують повною неконтрольованістю з боку міжнародного співтовариства нарощування російських збройних сил і їх дислокації, що несе реальну небезпеку нової агресії Росії в Європі.

Нагадаємо, Російська Федерація з 11 березня призупиняє свою участь у засіданнях спільної консультативної групи з Договором про звичайні збройні сили в Європі, і таким чином оголошене Росією в 2007 році призупинення дії ДЗЗСЄ стає повним.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини