RU

Виїхати з дитиною за кордон можна без згоди другого з батьків

03.07.2018, 12:21
Виїхати з дитиною за кордон можна без згоди другого з батьків - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine

Верховна Рада дозволила дітям їздити за кордон без згоди одного з батьків. Відповідні зміни в закони з приводу створення економічних умов для захисту прав дітей в другому читанні і в цілому проголосували 230 депутатів. Про це повідомляє кореспондент LIGA.net.

Передбачено, що той з батьків, з ким після розлучення залишилася дитина, сам вирішує питання про її виїзд за кордон на термін не більше місяця.

Якщо дитина виїжджає за кордон на довше, ніж на місяць, то один з батьків, з ким проживає дитина, може також не отримувати дозвіл, якщо другий з батьків заборгував аліменти більше, ніж за чотири місяці.

Тому з батьків, з ким дитина не проживає, для поїздки з дитиною за кордон потрібно нотаріально завірена згода другого з батьків. Якщо йому такої згоди не дають, можна звернутися в суд, якщо немає заборгованостей по аліментах.

Міністр юстиції Павло Петренко пояснював, що це цілком європейська практика, яка дасть можливість дитині відпочити або пройти курс лікування, не страдждаючи від розлучення батьків.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини