RU

Вихід з СНД: Порошенко просить Кабмін скасувати частину угод

16.04.2018, 13:50
Вихід з СНД: Порошенко просить Кабмін скасувати частину угод - Фото
Петро Порошенко (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Президент закликав Кабмін перевірити і денонсувати низку багатосторонніх договорів з країнами СНД, залишивши в силі лише угоди по дипломах, працевлаштуванню та транзиту. Про це на засіданні погоджувальної ради Верховної Ради повідомила представник глави держави в парламенті Ірина Луценко, передає кореспондент LIGA.net.

Вона наголосила, що президент має намір зберегти дію лише тих угод, які потрібні Україні "з прагматичної точки зору" для роботи її економіки.

Луценко нагадала, що президент анонсував розрив окремих положень про дружбу і співробітництво з РФ і вихід зі статутних органів СНД у зв'язку з тим, що ця організація відмовилася визнавати російську агресію проти України.

"Такий крок йому дозволяє зробити 75-та стаття Віденської конвенції про міжнародні договори 1969 року", - пояснила вона.

Україна вперше заявила про намір вийти з СНД, де вона є одним із засновників і державою-учасником, але не членом, в 2014 році, після окупації Росією Криму та початку російської агресії в Донбасі. Однак процедуру виходу з об'єднання формально не було запущено.

У жовтні 2016 року голова МЗС Павло Клімкін заявив, що Україна "вивчає" можливість виходу з СНД. При цьому в міністерстві наголошували, що співпрацю України в рамках співдружності "зведено до мінімуму".

Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини