RU

Видавці з усього світу стурбовані тиском на пресу в Україні

04.04.2012, 10:04
Видавці з усього світу стурбовані тиском на пресу в Україні - Фото
Фото: прес-служба президента України
Члени Міжнародної делегації організацій, діяльність яких спрямована на забезпечення свободи преси, стурбовані ситуацією з незалежністю ЗМІ в Україні - кількість випадків порушень свободи медіа продовжує зростати. Про це вони заявили під час зустрічі з головою Адміністрації президента Сергієм Льовочкіним.

Як повідомили в Українській асоціації видавців періодичної преси (УАВПП), на зустрічі з Льовочкіним були присутні представники Всесвітньої Асоціації видавців газет і новин (WAN-IFRA), Article 19, Freedom House, Фундації відкритого суспільства (OSF) і УАВПП в рамках дводенного циклу зустрічей з видавцями газет, телерадіомовників та організаціями громадянського суспільства.

Висловившись на підтримку закону про доступ до інформації, а також відзначивши позитивний факт створення робочої групи з питань свободи слова, члени Міжнародної делегації висловили сподівання, що ці механізми будуть працювати виключно ефективно й прозоро, але висловили стурбованість низкою серйозних питань.

Зокрема, вони відзначили високий рівень корупції в Україні й брак прозорості, які впливають на пресу, судову систему й суспільство в цілому, ваду незалежності та плюралізму в телемовленні й політизацію висвітлення новин. За їх словами, в Україні часті випадки безкарності й недостатності покарання для тих, хто чинить тиск на медіа. Міжнародники вважають за необхідне створити вільний інформаційний ринок, щоб преса була по-справжньому вільною й розвивалася.

"Одне із завдань уряду - сприяти формуванню такого середовища, в якому преса може розвиватися, будучи незалежною від впливу з боку урядових, політичних та економічних важелів", - зазначив президент Всесвітнього форуму редакторів Ерік Бьераер. Він закликав Адміністрацію взяти під свій контроль виконання Україною взятих на себе міжнародних зобов'язань щодо питань свободи висловлювань та свободи преси.

У свою чергу, Льовочкін зазначив, що президент України прагне виконати свою обіцянку про створення громадського телебачення в Україні й докладає зусиль до просування законодавчого процесу. За його словами, уряд докладає зусиль до створення такої економічної системи, яка підтримувала б свободу ЗМІ, але члени делегації відзначили, що прогрес поки недостатній, а кількість випадків порушень свободи медіа продовжує зростати.

Учасники делегації також підняли питання про справу вбитого журналіста Георгія Гонгадзе, яке залишається нерозкритим. Вони були розчаровані, коли почули, що розслідування у відношенні замовника вбивства зайшло в глухий кут, і закликали до відкритості та прозорості процесу.

Нагадаємо, вчора на сайті президента України була опублікована новина про зустріч Льовочкіна й видавців-міжнародників. У ній не було ні слова про критику, яка лунала під час цієї зустрічі - прес-служба президента описала тільки позитивні нюанси бесіди.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини