Видача Цемаха: Нідерланди звинуватили Росію в порушенні конвенції

02.12.2019, 15:36
Видача Цемаха: Нідерланди звинуватили Росію в порушенні конвенції - Фото
Володимир Цемах (Фото: EPA)

Запит на екстрадицію бойовика було направлено Росії ще до того, як літак із ним приземлився в Москві

Прокуратура Нідерландів звинуватила Росію в порушенні Європейської конвенції з екстрадиції через відмову виконати її запити на арешт та екстрадицію підозрюваного у справі про загибель MH-17 Володимира Цемаха. Про це повідомляє прес-служба відомства.

У заяві прокуратури йдеться про те, що запит про екстрадицію Цемаха був направлений Росії того ж дня, коли відбувся обмін полоненими, під час якого Україна передала Цемаха Росії. Підтвердження того, що запит отримано російською стороною, прийшло ще до того, як літак із Цемахом приземлився в Москві.

Проте, за твердженням Нідерландів, Росія затягувала виконання запиту на арешт Цемаха, запитуючи додаткову інформацію. 19 листопада в РФ заявили, що не можуть його заарештувати, оскільки невідомо, де він знаходиться. У той же час, за повідомленнями ЗМІ, Цемах повернувся на тимчасово окуповані території на сході України.

Нідерланди підкреслюють, що у Росії не було підстав не виконати запит на екстрадицію, оскільки Цемах - громадянин України, і на нього не розповсюджується заборона видавати іноземним державам громадян РФ.

Читайте також: Клімкін: Не видати Цемаха було просто неможливо

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИнструментЧьи фамилии вы увидите в бюллетенях завтра, когда придете на выборы