RU

Від засудження до привітань: українські партії реагують на події у Білорусі

10.08.2020, 15:27
Від засудження до привітань: українські партії реагують на події у Білорусі - Фото
Живий ланцюг протестувальників у Білорусі (Фото: Yauhen Yerchak/ЕРА)

Українські партії оцінили ситуацію з виборами в Білорусі: позиції розійшлися від засудження дій влади до привітання на адресу президента  Олександра Лукашенка.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Про право громадян Білорусі самостійно обирати владу  заявила глава партії  Голос Кіра Рудик. У партії наполягають, що білорусам не дали такої можливості, а також згадують втручання Кремля. Розгін акцій протесту після виборів Рудик назвала нападом силовиків на мирних протестувальників. Голос закликав владу країни припинити напади на людей і забезпечити проведення чесних, прозорих і демократичних виборів.

У Європейській Солідарности також  заявили про право народу Білорусі на демократичне волевиявлення. В оцінці минулих виборів партія спиратиметься на висновки ОБСЄ та Ради Європи. У Євросолідарості закликали утриматися від насильства і поважати права та свободи громадян, забезпечити мирний діалог для виходу з кризи. У той же час, партія закликає не допустити ситуації, коли "для Мінська єдино можливим шляхом залишилося б опинитися в обіймах Москви".

У  Слузі народу приєдналися до позиції президента  Володимира Зеленського - той закликав білорусів до толерантності та діалогу. У той же час, частина нардепів із фракції СН поширили заяву на підтримку свободи білоруського народу обирати владу демократичним шляхом. Протести після виборів нардепи пов'язали з численними повідомленнями про порушення та "непрозорими подіями", що відбувалися під час виборчої кампанії.

На сайті  ОПЗЖ з'явилося привітання на адресу Лукашенка від одного з лідерів партії Віктора МедведчукаКум  Путіна назвав Лукашенка незаперечним лідером Білорусі, заявив, що це лідерство ґрунтується на "феноменальній працьовитості, відповідальності та готовності захищати свою країну і своїх громадян" та назвав внесок Лукашенка у врегулювання війни на Донбасі неоціненним.

Крім того, українське міжфракційне об'єднання За демократичну Білорусь зробило заяву про невизнання легітимності виборів президента Білорусі і неприпустимість насильства проти мирних протестувальників, його текст опублікував нардеп із Євросолідарності  Олексій Гончаренко.

Хроніка від LIGA.net: Вибори президента Білорусі: всі головні новини

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини