RU

Вибори в Україні були нечесними, - фінальна оцінка ОБСЄ

30.10.2012, 16:48
Вибори в Україні були нечесними, - фінальна оцінка ОБСЄ - Фото
Камери спостереження на ділянці N121071 Дніпропетровська зафіксували, як дівчина кидає в урну для голосування цілу пачку бюлетенів.
Спеціальний координатор короткострокової Місії зі спостереження за виборами ОБСЄ, голова делегації Парламентської асамблеї ОБСЄ Вальбурга Габсбург Дуглас заявляє, що вибори в Україні були нечесними, - передає Інтерфакс-Україна.

"У нашому звіті вже відображений той факт, що це не є чесним - виключати людину зі списку партії - і міжнародним спостерігачам доводиться відвідувати в'язницю, щоб простежити, як він проголосував ... Ми, зі свого боку, заявили, що це були нечесні вибори. Я думаю, що саме цю частину нашої заяви ми не будемо змінювати, навіть якщо буде змінено фінальне заяву", - сказала Дуглас.

Її колега, голова комітету з прав людини ОБСЄ Матео Мікачі у свою чергу підкреслив, що місія не приймає рішень щодо визнання або невизнання результатів виборів, а лише спостерігає за їх ходом, відзначає проблеми і дає рекомендації щодо їх вирішення. "Ми спостерігаємо за виборами, ми не виносимо ніяких рішень, що стосуються результатів виборів. Оцінка, яку ви маєте, те, що зазначено в заяві, є фінальною. Нами буде виданий список дуже деталізованих рекомендацій владі України для того, щоб вирішити деякі проблеми, які ми підкреслили", - сказав він.

"Ми сподіваємося, що зможемо обговорити всі наші рекомендації з урядом України до того, як Україна почне головувати в ОБСЄ в наступному році", - зазначила Дуглас.

Нагадаємо, раніше уряд США висловив стурбованість тим, що проведення парламентських виборів в Україні стало кроком назад у розвитку демократії в країні. "Ми поділяємо стурбованість, озвучену в попередній доповіді від спостережних місій Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) з демократичних інститутів і прав людини, Парламентської асамблеї ОБСЄ, Парламентської асамблеї Ради Європи, Європейського Парламенту, та Парламентської асамблеї НАТО", - йдеться в заяві офіційного представника держдепартаменту Марка Тонера.

У Держдепартаменті вважають, що під час проведення передвиборчої кампанії були зафіксовані використання державних ресурсів на користь кандидатів правлячої партії, втручання в доступ кандидатів до ЗМІ, а також утиски опозиційних кандидатів.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини