RU

Вибори в Раду: заради жителів Донбасу можуть перекроїти округи

26.08.2014, 17:52
Вибори в Раду: заради жителів Донбасу можуть перекроїти округи - Фото
6270d1cab5af3ac516c341245083ab31.jpg
ЦВК не виключає зміни меж округів в Луганській та Донецькій областях, щоб жителі Донбасу могли вибрати своїх мажоритарників на дострокових виборах до Верховної Ради. Про це на брифінгу повідомив глава ЦВК Михайло Охендовський, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Відповідаючи на питання, яким чином будуть проведені вибори в зоні АТО, Охендовський відзначив: "ЦВК докладе всіх зусиль для того, щоб вибори відбулися в кожному одномандатному виборчому окрузі з тих, де проведення виборів передбачено чинним законодавством. І райони Донецької і Луганської областей, де проводиться АТО, не є винятком... Звичайно, ми будемо виходити з того, що необхідно забезпечити максимальну безпеку для виборців та організаторів виборів", - сказав він.

Охендовський нагадав, що відповідно до закону, якщо вибори відбудуться хоча б на одній виборчій дільниці одномандатного виборчого округу, то вони вважаються такими, що відбулися. Тому завдання ЦВК буде полягати в тому, щоб хоча б на одній виборчій дільниці пройшло голосування виборців у кожному окрузі.

"З одного боку чинний закон про вибори не передбачає перегляду кордонів виборчих округів, які були утворені в 2012 році і продовжують існувати на постійній основі. З іншого боку, зрозуміло, що та ситуація, яка зараз має місце в Луганській та Донецькій областях, вимагає особливого підходу з боку законодавців і з боку ЦВК. У разі, якщо нам створять відповідні законодавчі підстави, ЦВК готова переглянути кордони виборчих округів виключно в Донецькій і Луганській областях з тим, щоб забезпечити обрання народних депутатів України в кожному з 21 округу Донецької області та 11 округів Луганської області", - зазначив він.

Нагадаємо, дострокові вибори народних депутатів України відбудуться 26 жовтня 2014 року.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини