RU

Вибори в Раду обійшлися кандидатам у $2,5 мільярда

02.11.2012, 14:16
Вибори в Раду обійшлися кандидатам у $2,5 мільярда - Фото
0f94e6768cfa3c80f49728e5ecf2b99f.jpg
На політичну рекламу та агітацію на минулих парламентських виборах партії і мажоритарники витратили загалом $2,5 млрд., підрахував політолог, президент групи SA політичних комунікацій Артем Біденко.

"У нас на цих виборах зареєстрована рекордна кількість кандидатів - .... 2,5 тис кандидатів за партійними списками і 2,6 тис за мажоритарними округах Ці вибори були найдорожчі, ми оцінюємо їх в $2,5 млрд з початку року", - сказав він на прес-конференції в п'ятницю в Києві, передає Інтерфакс-Україна.

Біденко зазначив, що Партія регіонів витратила десь $850 млн, партія Наталії Королевської Україна -. Вперед -$150 млн, всі інші партії - $350 млн, мажоритарники витратили $900 млн.

Голосування на виборах відбулося 28 жовтня.

Вибори в парламент України проводились за змішаною системою - по 225 народних депутатів обираються за партійними списками і в мажоритарних округах (вибори 2007 року проходили за пропорційною системою). За "мажоритаркою" балотувалися або від партії, або шляхом самовисування. Прохідний бар'єр для партій за партійними списками на цих виборах склав 5%. У мажоритарних округах обраним вважається кандидат, який набрав найбільше голосів  порівняно з іншими кандидатами.

Закон не передбачає порогу явки виборців, при якому вибори можуть вважатися такими, що відбулися. Також закон не передбачає можливості визнання виборів недійсними - ЦВК зобов'язана встановити результати виборів за партійними списками, незалежно від кількості виборчих дільниць, на яких голосування було визнано недійсним, а окружна комісія зобов'язана встановити результати виборів по мажоритарному кандидату також незалежно від кількості виборчих дільниць, на яких голосування було визнано недійсним.

Вибори-2012: досьє партій

Вибори-2012: всі новини й аналітика

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини