RU

Вибори-2012: що знімають камери й де подивитися це відео

23.10.2012, 10:56
Вибори-2012: що знімають камери й де подивитися це відео - Фото
Такий вигляд має веб-сайт vybory2012.gov.ua
Відеокамери встановлені на всіх 34 тисячах виборчих дільниць і вже працюють в тестовому режимі. Відеотрансляція голосування буде здійснюватися через спеціально створений ЦВК веб-сайт http://vybory2012.gov.ua.

У програмно-апаратні комплекси входять: ноутбук НР Pro Book 4540 s 15.6, камера Logitech C310, USB-подовжувач, мережевий подовжувач Defender, металева шафа із замком, тросик безпеки. Ціна такого набору - 7128 грн.

На кожній ділянці встановлені по дві відеокамери з високим дозволом і ноутбук, на який буде передаватися відео. Одна з відеокамер спрямована на стіл виборчої комісії, де йде робота зі списками виборців та видача бюлетенів, а друга знімає урни для голосування. Фіксувати вони будуть процес і голосування, та підрахунку голосів. Камери заборонено розгортати, відключати і вже тим більше ставити в кабінках для голосування - волевиявлення проходить таємно. Розробники запевняють, що інформація про те, хто за кого голосував, в об'єктив не потрапить. Однак не всі громадяни про це знають: виборці бояться відеофіксації.

У зв'язку із цим уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська рекомендувала ЦВК додатково проінформувати громадян, що відеоспостереження у кабінках не проводиться. Для цього вона пропонує на ділянках розмістити інформаційні таблички у форматі А4 з текстом: "В приміщенні ведеться відеоспостереження. До кабінки для голосування ВІДЕОСПОСТЕРЕЖЕННЯ НЕ ВЕДЕТЬСЯ" (великими літерами).

Система відеоспостереження використовується для створення, трансляції і зберігання інформації про хід голосування. В режимі трансляції відеокамери будуть працювати до 20:00 дня голосування. Щоб подивитися, як проходять вибори на кожній конкретній ділянці, доведеться зареєструватися на сайті http://vybory2012.gov.ua. Реєстрація коротка, проходить в три кроки: від користувача буде потрібно e-mail, ім'я та пароль; підтвердження - восьмизначний цифровий код. Реєстрація не потрібна при наявності облікового запису в одній із найпопулярніших соціальних мереж.

Після реєстрації на екрані монітора з'являється карта України із зазначенням кількості відеокамер, встановлених на ділянках в найбільших містах. Пошук потрібної ділянки зажадає від користувача мережі декількох дій: спочатку необхідно вибрати потрібну область, потім населений пункт, вулицю, на карті - клікнути ділянку.

Подивитися, як проходять вибори, можна буде до 20:00 дня голосування. Після цього камери почнуть працювати в режимі запису і зберігання інформації. За законом, всі відеозаписи виборів будуть зберігатися рівно рік і при необхідності видаватися учасникам виборчого процесу. Після закінчення цього терміну виборче відео буде знищено.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини