RU

Вибори Ради громадського контролю при ДБР могли бути зламані

18.10.2019, 17:18
Вибори Ради громадського контролю при ДБР могли бути зламані - Фото
Роман Труба (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Державне бюро розслідувань відкрило кримінальну справу про можливе масове організоване голосування під час обрання членів Ради громадського контролю при бюро. Про це повідомляє прес-служба ДБР.

Інтернет-голосування за склад Ради пройшло з 15:00 3 жовтня до 15:00 4 жовтня, голосувати можна було за 15 кандидатур із 41. Прес-служба ДБР повідомляє, що попередній аналіз виявив ознаки можливого неперсонального голосування на користь перших 13 переможців конкурсу.

По-перше, виявлені пакети телефонних номерів (всього близько 1100 номерів), що відрізняються тільки останніми трьома цифрами, з яких голосували лише за 13 кандидатів. Із цих номерів (усього близько 1100) було подано близько 30% голосів за кожного з цих кандидатів.

По-друге, серед голосів за перших 13 кандидатів частина багаторазових голосувань із однієї IP-адреси склала від 70% до 86%, у той час як для інших кандидатів - у середньому 10%.

По-третє, близько 400 голосів за кожного з 13 кандидатів (близько 10%) було отримано з електронних адрес і доменів, зареєстрованих за день до голосування. Більшість із них зареєстровані одночасно.

По-четверте, спостерігалося однакове збільшення голосів за всіх 13 кандидатів, яке одночасно завершилося. Воно відбувалося вночі, коли за всіх інших кандидатів голосування практично не було.

Директор ДБР Роман Труба заявив, що навіть з урахуванням виявлених обставин, він зобов'язаний призначити склад Ради з цивільного контролю. У той же час, Труба закликав переможців написати заяви про невключення їх до складу Ради, щоб було проведено повторний конкурс.

Читайте також: Рада взялася за реформу ДБР Зеленського: вона підсилює главу бюро

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини