RU

Виборча кампанія далека від євростандартів, - експерт

21.09.2012, 13:01
Виборча кампанія далека від євростандартів, - експерт - Фото
3134e53af052f5b0445b4e5c207364e3.jpg
Українська виборча кампанія далека від європейських стандартів. Правляча партія присутня в телеефірі в дев'ять разів більше, ніж усі інші учасники перегонів. Про це заявив сьогодні на прес-конференції голова комітету Рівність можливостей Олександр Чекмишев, представляючи результати загальнонаціонального і регіонального моніторингу ЗМІ.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, зокрема, за словами Чекмишева, за результатами моніторингу, починаючи з 30 липня, по 230 медіа було виявлено істотне переважання Партії регіонів на телебаченні. В ефірному часі їм було надано 178 годин при тому, що всім іншим учасникам гонки - 22. "Інакше кажучи, один гравець на виборчому полі має перевагу в дев'ять разів  порівняно з усіма іншими учасниками перегонів, що, природно, не дозволяє сказати, що дана виборча кампанія в даний час близька до дотримання європейських стандартів", - сказав він.

Чекмишев зазначив, що при цьому мовники посилаються на необхідність висвітлювати роботу влади. У той же час, за його словами, в європейських країнах, наприклад, у Франції дана проблема вирішена таким чином: окремо враховується інформація, що стосується власне роботи влади, і окремо - інформація, коли представники влади в передвиборний період заявляють про свої переваги перед опонентами, досягненнях і так далі.

Він також зазначив, що в ході моніторингу було проведено порівняння симпатій виборців і симпатій медіа. При цьому під симпатіями виборців розуміються дані соцопитувань про електоральні вподобання, а під симпатіями медіа - час згадки тієї чи іншої політичної сили в позитивній і нейтральній тональності.

Так, за результатами моніторингу українських телеканалів з 10 серпня по 16 вересня, симпатії медіа для Партії регіонів склали 69,98% при симпатіях виборців 28,1%. об'єднана опозиція Батьківщина - 4,4% симпатій медіа при 25,6% симпатій виборців. УДАР - симпатії медіа 1,1% при симпатіях виборців 11,5%. КПУ -  симпатії медіа 0,85% при електоральних симпатіях 8,2%. Україна - вперед - симпатії медіа 0,89% при електоральних симпатіях 4%. Свобода - симпатії медіа 0,57%, при електоральних симпатіях 3,8%.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини